Skocz do zawartości

Cenzura internetu - ACTA


Recommended Posts

Siems. Zapewne słyszeliście o cenzurze internetu, podoba się to wam? Mi nie bardzo. Poblokują nam youtuba, facebooka wikipedię.... To ma być ta ich ochrona praw autorskich. Będziemy mieć komunistyczny internet.

http://niedlaacta.pl

http://technowinki.o...519,czytaj.html

http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html

https://twitter.com/YourAnonNews

TANGO DOWN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem to tango down robimy sobie sami ;) Tak naprawdę Anonimowi mogą być mitem. Nie uważam za kogoś poważnego ludzi którzy indeksują swoje wpisy z forum w Google (chociaż to ich forum to fake), ani także wypowiadających się na twitterze ;)

O co mi chodzi - ten słynny DDoS na domenach rządowych zrobiliśmy sami - dlatego garstka prawdy w odpowiedzi ekipy premiera na temat tej sytuacji jest prawdziwa. Sami zobaczcie jak się to rozchodzi. Dostaliśmy info o ataku na domeny gov.pl - tak naprawdę nie zdążyłem sam zobaczyć co zrobili bo serwer już leżał. Imo położyliśmy go sami wchodząc w jednym momencie w takiej ilości. Chyba mało która maszyna jest w stanie utrzymać taki ruch ;)

Dzisiejsza akcja z Make Life Easier - blogiem Kasi Tusk - to nie była ich akcja, domena została zarejestrowana oraz zaparkowana na serwerach Dropped.pl. Także rejestracja domeny 12 złotych - ja już założyłem na nią opcję bo chcę wykorzystać ją w swojej pracy później.

Póki co w moich oczach działania Anonimowych to totalna lamerka, zajawka dla gimbusów (bez urazy Adaś :P).

Co do samego ACTA - jutro postaram się o komentarz adwokata w tej sprawie, może rzuci mi to nieco więcej światła na całą sprawę aniżeli przetrawione X razy wpisy na blogaskach i onecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Grupa anonimowych jako taka istnieje, problem w tym, ze każdy może się pod nich podsyć bez najmniejszego problemu.

Co do samej akty, wkurza mnie takie trywializowanie sprawy jak mówienie komunistyczny internet. Co w nim komunistycznego, bardziej bym go nazwał korporacyjny. Po za tym to nie jest tak, że od razu zamkną wikipedię, czy youtuba. Po pierwsze Google to bogata i wpływowa firma, dla ameryki dochód z przedsiębiorstw internetowych jest większy niż z przemysłu filmowego i muzycznego. Acta jest trochę demonizowana i to źle, bo ekstrema powodują, że zwykli ludzie uważają to za jakąś teorię spiskową.Ja tam nie płaczę nad takimi serwisami jak Megaupload, ludzie teraz robią z nich męczenników, a dobrze wiedzieli co robią. Akt oskarżenia jest dobrze udokumentowany, i nie ma to nic w spólnego z SOPA czy PIPA, czysty zbieg okoliczności. Przecież takiego aktu nie można zmontować w krótkim czasie.

Najbardziej mnie wkurza, że właśnie piraci uważają, że to jest zamach na ich wolność, ale jaką wolność? To właśnie to piractwo daje im pretekst do przepychania takich aktów prawnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dlaczego nazwałem to komunistycznym internetem? Ponieważ będziemy kontrolowani na każdym kroku, osoba pracująca dla ACTA będzie znać nasze hasła do naszych kont bankowych. Jest to zdecydowanie nadmierna kontrola. ACTA została według mnie wprowadzona zbyt agresywnie i po cichu. Stąd też taka panika w internecie (jak otworzyłem YouTube w wersji mobilnej - pierwsza propozycja obejrzenia - ACTA). A teraz pytanie. Po co wprowadzają tak na prawdę ACTĘ? Do walki z piractwem? - moim zdaniem to tylko przykrywka, rząd chce poprostu nas kontrolować.

Polecam obejrzeć ten filmik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jeśli swoja wiedzę o ACTA czerpiesz z filmików to później tak się dzieje. Wiele z tych rzeczy to bzdura wymyślona przez gimnazjalistów. Większość ludzi nie czytała ACTA. Przeczytaj ten artykuł, tu wypowiada się gość który przeczytał ACTA w oryginale i jest autorem tekstów, muzyki, wydawcą i producentem w jednym, a więc osobą, którą ACTA w założeniach ma chronić.

http://www.nawalony.com/?p=blog&entry=100#wpis

A jako dodatek świetna piosenka w jego wykonaniu na temat ACTA i protestujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Postanowiłem nie polegać więcej na internecie w sprawie ACTA i pobrałem sobie oficjalne polskie tłumaczenie tej umowy, a nie ustawy jak wiele osób ją nazywa. Im więcej ją czytam tym mniej kontrowersyjna się wydaje.

Tu macie link do umowy w języku polskim w pliku doc i sekcję piątą, bezpośrednio dotyczącą Internetu na samej stronie.

http://acta.di.com.pl/porady/43064,0,Poznaj_tekst_ACTA_siegnij_do_zrodla.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wiesz, nie ma co się dziwić - to modny temat teraz. Modny dosłownie i w przenośni. Mnie ciekawi co się będzie teraz działo. W wielu miejscach w sieci pojawia się info jakoby Anonimowi posiadali dostęp do pokaźnej ilości danych dotyczących ważnych postaci sceny politycznej. Zastanawiam się teraz do czego to może doprowadzić...ludzie wyjdą na ulice? Zacznie się tajemnicze znikanie tych, którzy będą chcieli dojść prawdy?

Imo źle się dzieje. Naprawdę na tyle źle, że nie chce mi się nawet tematu szczególnie nakręcać. A samo ACTA jakkolwiek zostało obsmarowane w mediach mnie nie rusza. Podoba mi się natomiast kwestia Anonimowych, ich działania. Może czas zacząć działać i się dokształcać? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nie wierzę w to, że anonimowi coś mają. Po pierwsze większoś filmików to nie wrzucają prawdziwi anonimowi, choć teżanonimowym może być każdy więc trudno o prawdziwość, ale generalnie każdy może umieścić filmik jako anonimowy. Po za tym, te ich ataki ostatnio w Polsce, były tylko atakami DDOS, stado małp byś nauczył przeprowadzić taki atak. To nie ma nic wpólnego z hakerstwem. Po za tym nawet jeśli w ACTA są zapisy o konieczności inwigilacji użytkpwników przez dostawców internetu, ja nie znalazłem, to są one niezgodne z kartą praw podstawowyxh, a więc w większości państw ue nie mogą wejsść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...