Skocz do zawartości

Nagrywarka nie otwiera się! PILNE!


lolik13

Recommended Posts

Witam. Mam problem z nagrywarką DVD iHAP122. Podłączyłem ją i działała bez problemu. Potem ją odłączyłem i włączyłem komputer. Mając włączony komputer chciałem ją podłączyć. Kiedy podpinałem do niej kabel zasilania lekko się tam zaświeciło przy drutach nagrywarki (najprawdopodobniej jakieś zwarcie). Przestałem podłączać nagrywarkę i wyłączyłem komputer. Po jego wyłączeniu podpiąłem nagrywarkę ale kiedy już włączyłem komputer to dioda z przodu nagrywarki świeciła się ciągle i po naciśnięciu przycisku żeby wysunąć platformę na płyte już się tego nie dało zrobić. Próbowałem przepinać kable ... zmieniłem też zworkę na SLAVE (z MASTER) ale i to nie przyniosło efektów. Czy może mi ktoś pomóc? PILNE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Prawdopodobnie rozwaliłeś nagrywarkę, gdy grzebie się w środku kompa ZAWSZE odłącza się kabel od zasilania a co dopiero grzebie na włączonym komputerze! Jeśli poleciały takie malutkie iskierki, gdy podłączałeś nagrywarkę, zrobiło się spięcie i nagrywarka dead. Chyba jej już nie naprawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Spróbuj zmusić ją do otworzenia się spinaczem biurowym. Po prostu wsadź jeden koniec wyprostowanego spinacza do takiej dziury w napędzie małej, zwykle obok przycisku wsuń/wysuń. Ja tylko tak otwieram, bo mój napęd combo kąpał się w soku, wiec już totalnie odmawia posłuszeństwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...