Skocz do zawartości

Nowy RAM - jaki wybrać.


MisterAdam

Recommended Posts

Zależy co z tym chcesz robić. Jak kręcić to sprzedaj swój i kup cały komplet. Będziesz miał gwarancję, że to da się podkręcić odpowiednio. Najlepiej małe moduły (np. 4x 1 GB, jeżeli 4 GB Ciebie zadowoli)...

Co do Kingstona... mówiłeś, że chcesz coś "lepszego" a nie żal ściskający zadki. "Lepsze" to np Kingmaxy z blachami... jak dobrze trafisz to uzyskasz niezły speed przy niskim CL, ale jak masz naprawdę sporo kasy to Crucial ...Balistics. Tylko czy warto wywalać tyle forsy w błoto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dobra, to zacznę od tego, że podkręcać ich nie zamierzam. Ramy które aktualnie posiadam na 100% sprzedam kumplowi. Co do Kingmaxów, to prawie w ogóle nie ma ich na allegro (a z blachami to w ogóle). Crucial Balistix - http://allegro.pl/crucial-4-4-4-12-dual-chanel-2x2gb-swiecace-diod-i1915104645.html Jeśli są takie dobre to opłaca się je kupić? A co z Corsairami? W internecie widzę na ich temat same dobre rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wiesz Adam bo w zastosowaniach domowych dobry RAM to taki, którego jest dużo. Taktowanie, opóźnienia i pozostałe ciekawostki spadają na plan dalszy, kiedy możesz otworzyć kilkanaście stron www, odpalić Battlefield 3 i jeszcze jakiś komunikator do rozmowy i wiesz, że Ci nie zmuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Aaaa to o to chodzi :).... nie będziesz kręcił sprzętu... to po co Ci "dobre" kości? Nie wystarczą "działające"?

Ja zamieniłem swoje Kingmaxy "z blachami" 1250 MHz @ CL6 na niepodkręcalny syf, ale tego syfu mam 8 GB i wierz mi, że w przypadku RAMu liczy się ilość. Prędkość jest ważna jak ostro podkręcasz sprzęt i liczy się każdy punkt w 3DMarku.

Żeby nie być gołosłownym, ten mój syf nazywa się VRAM (na naklejce, bo CPU-Z nie widzi "Manufacturer"). Ale jest tego 8 GB na XP 64 :). Jak bym miał wolną kaskę to bym zamienił zabawkę na Core i5 2500k i 16 GB pamięci. Bo RAMu nigdy nie jest za dużo. Jak nie masz co z nim robić po postaw RAMDrive. Pisałem o tym tydzień temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...