Skocz do zawartości

Opera 10 beta 3


Przem0l

Recommended Posts

Pojawiła się najnowsza wersja tej wspaniałej* przeglądarki.

http://www.opera.com/browser/download/?ver=10.00b3

Poza lekką zmianą interfejsu w stosunku do wersji beta 2 i nieco zwiększonej szybkości pracy i otwierania stron muszę zauważyć 3 sprawy:

PLUS: po założeniu konta pocztowego i podaniu tylko adresy i hasła, klient pobrał automatycznie wszelkie dane z serwera i sam się skonfigurował po czym zaczął zasysanie wiadomości. Nie mam już screena (bo zapomniałem wkleić no painta), ale wiadomości (99% to drobnica) leciały z prędkością 5-7 Mb/s (na 15 Mb/s łącze). Pomijając prędkość ściągania powtórzę auto konfigurację serwerów oraz portów poczty przychodzącej i wychodzącej.

MINUS 1: słownik języka polskiego? A jak myślicie dlaczego choć zachwalam Operę to pisze tego posta spod FireFoxa? Na forum Opery jest podane jak rozwiązać ten problem, ale to rozwiązanie jest połowiczne - nie działa to tak jak w FF, co w/g mnie jest obrażaniem inteligencji klientów. Skoro w FF (nawet w wersji 2 a może i wcześniej) to działało to dlaczego są tak wielkie problemy aby to działało w programie z sierpnia roku 2009?

MINUS 2: gdzie jest adblock, noscript i downloadhelper? Czemu Opera po prostu nie zapłaci im za stworzenie pluginu na swój produkt? Bez nich Opera nie ma racji bytu jako przeglądarka ale tylko jako klient poczty.

* - to co, że jest ładna i ma dużo opcji, skoro jest "zamknięta" na pluginy jak Internet Explorer. I to jest chyba główny powód, dla którego lepiej jest ją zostawić tam gdzie jest jej najlepiej, czyli na serwerach producenta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...