Skocz do zawartości

Problem z widocznością kompów w sieci


Micz

Recommended Posts

Mam taki problem z dwoma laptopami, że się nie widzą w sieci, na obu jest Vista. Oba mają poprawnie skonfigurowane adresy i bramę pingują, ale siebie na wzajem już nie. Nawet przy wyłączonych zaporach Visty i antyvirusach. Już nie wiem co może być tego przyczyną :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Trochę mało danych dotyczących Twoich modyfikacji w oba systemy. Próbowałeś pingować obie maszyny kompem z systemem innym niż Vista? Czy odłączałeś jakieś usługi sieciowe bądź protokoły? Czy instalować ostatnio jakieś programiki mogące mieć związek z siecią? Czy bawiłeś się ustawieniami routera? Czy kombinowałeś coś ze sterami do kart sieciowych? Pytam się, bo ja kombinowałem i chodzi mi wszystko poza ... przesyłaniem danych z i na kompa Kasjo :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 months later...

Ja mam wszędzie XP (czasem odpalam 2008 lub 7) i z mojego kompa nic nie udostępnię. Nie dlatego, że mam kosmiczne zabezpieczenia ale wirus zeżarł mi spory kawał systemu a nie chcę go formatować :P. Proces Lsass.exe wiecznie się sypie na starcie i mam udostępnianie "z głowy". Żaden komp nie dostanie się po IP lub nazwie na moje udziały bo nie ma uprawnień (nawet na "everyone: full control"). Peszek - może coś Ci się stegowało w systemie? Czy może masz takie coś na wszystkich kompach...

Jak sięgam pamięcią to mój komp (nawet przed infekcją) miał problemy z czerpaniem z udziałów vistowych - dopiero siódemka rozwiązała część problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...