Skocz do zawartości

Google Plus dostępne dla wszystkich...od dawna :)


Rogal

Recommended Posts

Kurczę no, chłopaki - czy mi się wydaje, czy na forum nie ma tematu poświęconego Google Plus? Przyznawać się ilu z was ma konto? Co się wam w serwisie podoba, a co nie? Duży plus za zintegrowanie fajnych gier - chociażby Angry Birds, które wciąga mnie czasami na długie godziny.

Ogólnie wierzę w szybki rozwój tego medium społecznościowego, szkoda tylko że będzie to okupione kosztami pozycjonowania - jeżeli nie wiecie, to Google oficjalnie potwierdziło wzrastające znaczenie słynnych "+1" w wynikach wyszukiwania. Co więcej - w Google Webmaster Tools dostępna jest specjalna zakładka na której możesz śledzić konwersję/trendy w klikaniu i przyrastaniu owego wskaźnika.

Pierwsze skojarzenie - typowy Facebook. Z tym, że jak Google nie odniesie większego sukcesu to nas na swój sposób zmusi - w końcu trzęsie rynkiem reklamy w internecie i to dosyć mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja konto mam już od dawna, bo dostałem zaproszenie, są rzeczy które mi się podobają, jednak w zasadzie żaden znajomy nie przeszedł do google, nie licząc brata, który mnie zaprosił. Podoba mi się funkcja spakrs, choć plusy mogłyby w niej mieć większe znaczenie. Mnie tam cieszy to, że plusy mają mieć znaczenie w wyszukiwaniu, najlepiej jeszcze jakby np. to do kogo należy plus miało znaczenie np. jeśli jakiś mój znajomy albo osoba z odpowiedniego kręgu np. programowanie java zaplusuje jakąś stronę w tej tematyce to ona ma większe szanse na pojawienie się wysoko w moim wyszukiwaniu. Wywróciłoby to pozycjonowanie, ale byłoby to z korzyścią dla użytkowników. Ogólnie google ma nad facebookiem tą przewagę, że ma większy ekosystem serwisów internetowych i aplikacji. Tak naprawdę mógłby wypowiedzieć wojnę facebookowi i miałby dużą szansę na jej wygranie. Wystarczy zablokowć możliwosc umieszczania filmów z Youtuba na stronach facebooka, oczywiście tych osadzonych bo linków się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dobrze kombinujesz. A odnośnie zaburzania wyników - już się coś dzieje, ale razem z tym idzie w parze wskaźnik Trust Rank oraz site (ilość zaindeksowanych podstron) w Google. W dużej mierze natomiast zmieniają się lokacje witryn za sprawą akcepracji ciasteczek w wyszukiwarce - wyczyść ciastka i nic nie będzie.

Ogólnie długa droga przed G+, ale mam wrażenie, że od nowego roku będzie spore przetasowanie w kwestii wyszukiwarek - sam Bing też zaczyna mieszać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...