Skocz do zawartości

Blender dla początkujących


Blackzone

Recommended Posts

Ja lubię dobre video tutoriale,zwłaszcza jeśli chodzi o obsługę programów, bo w programowaniu to nie zawsze się sprawdza. Co do twoich tutoriali, to trudno mi się odnieść, bo scpecem od blendera nie jestem i nie miałem czasu, żeby je przesłuchiwać, ale jedna rzecz mi się nie podoba, stały szum. Nie lubię czegoś takiego odechciewa się słuchać, zainwestuje w lepszy sprzęt nagrywając i wydaje mi się, że mówisz trochę zbyt monotonni (na podstawie przesłuchanych fragmentów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Moja sugestia - o wiele bardziej trafia do mnie tutorial, w którym oprócz zmiennego tonu od czasu do czasu widzę twarz osoby, która kształci. To zawaliście poprawia oglądalność no i ludzie bardziej się zżyją. Swoją drogą: masz jakieś większe zainteresowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Szum tak to prawda, w pierwszych tutorialach szumi ale później już to likwidowałem. Co do oglądalności to mój kanał jest nowy wiec mało kto go zna (do tej pory praktycznie nigdzie nie robiłem reklamy tyle co z Youtube wyszukiwarki mnie ktoś znalazł) ale to nie jest dla mnie najważniejsze mieć milion kliknięć, wystarczy mi ze pojedynczym osobą się podoba i im na starcie pomogłem.

Aha i co do statystyk YouTube to może nie mam miliona kliknięć ale i tak dzisiaj YouTube zaproponował mi partnerstwo wiec chyba aż takie złe te poradniki i statystki dla YouTube nie są.

Monotonne mówienie, nie ukrywam ze nie pracuje nad tym , ale komentatorem czy moderatorem z zawodu nie jestem ale z czasem mam nadzieje ze będzie lepiej. Ale wydaje mi się ze w poradnikach na pierwszym punkcie stoi wiedza i informacje które się otrzymuje a nie Entertainment.

Czy moje poradniki coś komuś dadzą ? Nie wiem ale wydaje mi się pomagają z wystartowaniem z tym programem (przynajmniej dużo osób mi pisze ze im pomogły), a ze nikomu nic na talerzu nikt nigdy nie poda to oczywiście ze trzeba się jak do wszystkiego przysiąść i poćwiczyć i dużo poczytać aby być profi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wiadomo, że wiedza jest najważniejsza, ale wiedza wchodzi lepiej jeśli się przyjemnie czegoś słucha. To tak jak na wykładach, gdy wykładowca mówi sucho to szybko przestaje się go słuchać, a jak potrafi mówić z luzem, czasem coś śmieszngo, ale i adekwatnego do omawianego tematu wtrąci to się już zupełnie inaczej słucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Oczywiście, nie zaprzeczam i ja napewno daze do tego. Ale nie można od kogoś odrazu perfekcyjności oczekiwać tym bardziej ze dla mnie robienie takiego video było bardziej hobby niż zawód. Rzymu tez w jeden dzień nie zbudowali. A nowsze poradniki są na pewno lepsze jeśli chodzi o mowę i brak szumu w tle.

A do tego, robienie poradników wygląda prościej niż tak na prawdę to jest. Tak samo gadałem jak wy zanim nie zacząłem sam robić filmików ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Problem taki, że część forum ma doświadczenie w zakresie videorecenzji (przykładowo ja ;) ) i śledzi statystyki oraz zainteresowanie ludzi w zależności od rodzaju i jakości nagrania. Chociaż po ostatnim wieczornym programie na Hyper zwątpiłem w to, że telewizja trzyma poziom - goście gadali tak bezsensu, że przełączyłem na jakieś bajki.

Nie są złe - duży szacun, że się odważyłeś. W sumie gdybym miał robić coś podobnego to wyszedłbym z pewnych ram i z klasycznego tutorialu zrobił...no właśnie ;) Ja wiem co, a Ty? I powiedz mi teraz, że śledzenie trendów i statystyk jest do dupy :P

Fajnie, że wróciłeś - wpadaj częściej bo wiedza którą oferujesz może się przydać wszystkim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tak jak mowie, staram się pracować nad jakością. Co do klasycznego tutorialu. To co ja aktualnie robię jest może nudne i osoby które już trochę blendera znają to na pewno większość tego co u mnie widać jest dla nich mało interesujące. Ale z własnego doświadczywszy wiem ze jak się zaczyna i się niema zielonego pojęcia bo pierwszy raz się włączyło blendera to tego typu rzeczy co ja powoli tłumacze są najważniejsze. Bo wiele osób zaczyna oglądać poradniki gdzie już trzeba umieć coś , i w tym momencie czuja się jak by lawina wiedzy na nich spadała i 30 min później wyłączają blendera i nie maja już na to ochoty.

A jak się im wytłumaczy naprawdę od podstaw to więcej osób zostanie w tym programie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...