Skocz do zawartości

Komunikat: Rozważ wymianę baterii.


Recommended Posts

Witam. Od zainstalowania na swoim laptopie Windows 7 pojawia się komunikat: Rozważ wymianę baterii. Laptop ma 3 lata, ale wiem, że bateria jest na 100% dobra bo trzymała spokojnie 1h na Viście. Laptopa mam z serii dv6700 (dokładny model na mojej sygnaturce) i podobno w tych laptopach jest problem z komunikacją Win7 <-> BIOS, przez co ten komunikat jest po prostu fałszywy i bardzo utrudnia mi to korzystanie z komputera. W jaki sposób go usunąć?

Dodam jeszcze, że laptop wyłącza się po 5 minutach użytkowania, a moment przed wyłączeniem gdy najechałem na ikonkę baterii pokazało mi się 87%

Czeka mnie przejażdżka na Viste? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dziwne, gdy miałem Viste wszystko było ok, ale dobra. Zaktualizuje bios i poszukam trochę na temat tego laptopa.

Zaktualizowałem bios do najnowszej wersji, nie poskutkowało. Dalej Windows się plącze, raz ten komunikat znika raz się pokazuje... Dodam, że gdy po aktualizacji odłączyłem kabel od zasilania komunikat zniknął, ale bateria schodzi wyjątkowo szybko! 5 minut i 30% w dół.

Znowu to samo. Przy ~70% baterii komputer się hibernuje, a to najbardziej mnie denerwuje i chciałbym to usunąć... Dodam, że po gdy komputer się zahibernował, po czym go włączyłem, gdy najechałem na bateryjkę w zasobniku pokazało mi się 0%. :huh:

Kurde 20 sekund i już mam 17%. Co jest grane!? :blink:

Edytowane przez MisterAdam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Trzy lata to dużo. Zwłaszcza, że pewnie bateria non stop pod ładowaniem. Zajrzyj jeszcze w zarządzanie energią, może jest tam przestawiony stopień ładowania. Poza tym HP ma chyba oprogramowanie, które kompleksowo realizuje ilość dostarczanego zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

U mnie w laptopie wystarczy już 1 sekunda żeby wyskoczyło mi 5 komunikatów aby podłączyć zasialnie, komputer ma niski poziom naładowania, itd. Błąd zrobiłem, że kiedy pracowałem na zasilaniu sieciowym miałem włożoną baterie. Aktualnie baterie wyciągnąłem całkowicie i pracuje tylko na zasilaniu sieciowym. Niestety tak to jest, że producent bateri ustawia 1000 cykli ładowania po czym bateria jest praktycznie do wyrzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

@imic, ale obecne baterie nie są idealne i występuje w nich samoczynny proces zanikania pojemności i tego się nie da zatrzymać. Wyciągnąłeś baterie całkowicie, ok, cykle ładowania się nie zmniejszają, ale bateria i tak traci pojemność, wolniej, ale nadal traci.

3 lata dla baterii to już starość, miałem podobną sytuację w smartphonie, bateria załadowana na 100%, a gdy tylko przychodziło większe obciążenie, telefon padał i nie szło go włączyć przez pewien czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...