Skocz do zawartości

System się nie ładuje, monitor się wyłącza


Twin

Recommended Posts

Witam. Ostatnio wypiąłem Cooler aby posmarować procesor pastą termoprzewodząca bo temperatura procka czasami mnie niepokoiła.

Wymienilem pastę. Miałem problemy z założeniem coolera. Gdy go założyłem podpiąłem go i uruchomiłem komputer.

Wiatrak się kręci, wszystko niby działa. Windows się ładuje i podczas tego następuje prawie niewidoczne "mignięcie". Pojawia się czarny obraz (monitor gaśnie), czasami blue screen lub napis: Out of Range czy jakos tak.

Zdjąłem obudowe, wyciągnąłem cooler oraz procesor, zauważyłem mały ślad pasty nie z tej strony procesona, na której miał byc Delikatnie starłem ją i załozyłem procesor. Gdy miałem zakładać cooler, zauważyłęm, że jeden z elementów zatrzasku jest wygięty... Jedna strona nie weszła do dziurki i dlatego miałem problemy bo blokowała płyta (to chyba nie przez to ten problem). Wyprostowałem ją i zamocowałem cooler. Wyczyściłem styki karty graficznej i wszystko przykręciłem.

Nadal to samo.

Po kilku godzinach sprobowałem uruchomic komputer i windows sie załadował. Chciałem sprawdzic temperaturę.

Włączyłem grę 3D - w tym przypadku GTA IV. Wyszedłem z pomieszczenia w grze i gdy zacząłem wsiadać do pojazdu gra się zacięła. Zgasł monitor i musiałem wyłączyć komputer i uruchomic go ponownie. Najpierw podczas ładowania wyłączył się monitor a przy drugiej próbie "Out of Range".

(tak było wczoraj)

Wyłączyłem komputer z prądu na noc.

Rano odziwo zadziałał. Sprawdziłem kilka stron www i przystąpiłem do sprawdzania temperatury poraz drugi.

Uruchomiłem Battlefield Bad Company 2 i pograłem chwile. Niestety nie mogłem zminimalizować i przeniosłem się na GTA IV. Tym razem nawet nie zacząłem wsiadac do samochodu. Odrazu grę zacięło i to samo co wczoraj. Nie jest to chyba błąd gry bo wczesniej przeszedłem całą bez problemów. Wyłączyłem komputer z prądu i poszedłem do szkoły. Wróciłem i nie działał komputer. Dalej albo blue screen, monitor off albo out of range.

Uszkodziłem cos? Płytę główną przez moje problemy z zakładaniem Coolera? karte graficzną? Może zasilacz?

Zasilacz: Carbon 500W

Nie chciałbym czegoś wymieniać i wtedy będzie dalej to samo a ja wywale kasę w błoto (nie mam jej za dużo )

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...