Skocz do zawartości

Nowy zestaw komputerowy do 3000zł


hexonik

Recommended Posts

Proszę o wybranie dobrego zestawu komputerowego do 3000zł (dodam iż gram w gry, w których ważny jest dźwięk np. cs). Zestaw ten jest dobry http://infobit.pl/polecane/polecane-zestawy-komputerowe/7 lub ten http://infobit.pl/polecane/polecane-zestawy-komputerowe/6 ? Czy jest duża różnica pomiędzy nimi ? Aha nie wiem jakie to są części komputera i czy ktoś mógłby mi to rozpisać. Dodam, że mam działającą dobrze nagrywarke DVD, monitor, głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja osobiście nie wziąłbym ani pierwszego zestawu ani drugiego. O ile jeszcze procesor bym przeżył, podobnie jak wybór grafiki, to cała reszta już ostro nie przystaje do podanego pułapu cenowego. Zasilacze są krótko mówiąc do natychmiastowej wymiany, podobnie jak ram - za tą kasę można dostać szybsze. A już zupełnie niezrozumiałe dla mnie jest dlaczego obudowa jest droższa od zasilacza?

Jak chcesz możemy zaproponować coś od nas, ale podaj zakres cenowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Procesor: Intel Core i7-2600K /3.4GHz, 8MB, LGA 1155, BOX/ 1099zł

Grafika: HIS Radeon HD6870 1024MB DDR5/256b D/H PCI ICEQxTur 654zł

Płyta główna: ASUS P8Z68-V LX Intel Z68 LGA 1155 420zł

Pamięć:A-Data GAMING 2x4GB, 1600MHz DDR3 226,47zł

Obudowa: AEROCOOL PGS VS-4 144zł

Napęd: LG GH22NS70 RBBB 72zł

Zasilacz: Chieftec (CFT-600-14CS) 600W 265zł

Dysk: SEAGATE 3.5" 1TB 7200 SATA III 32MB 193zł

Razem: 3074zł bez przesyłek

Możliwe kombinacje w celu zmniejszenia kosztów:

1. 4GB zamiast 8GB RAM - 100zł mniej

2. Mniejszy dysk twardy - ok 50zł mniej

Jak dla mnie zestaw co najmniej wart zainteresowania: Zmieścił się odblokowany i7, z płytą na chipsecie Z68, ma 8GB Ram i Radeona 6870 na pokładzie. Brakuje tylko chłodzenia na proca, ale to kwestia dokupienia, bo dobre dostaniesz już za ~140zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To moja propozycja:

1.Procesor:AMD Phenom II X4 955 BOX (3.2GHz, Quad Core, 6MB, 125W, AM3) Black Edition405,00 zł

2.Wentylator:BOX (komplet z procesorem)Inny/a[/td]

[td]3.Płyta główna:Gigabyte GA-990XA-UD3, AMD 990FX , DDR3, SATA3, RAID, USB3.0, GBLAN, ATX, AM3+389,00 zł

4.Pamięci:DDR3 8GB 1750MHz Geil Enhance PLUS (2x4GB, DualDDR, CL9)243,00 zł

5.Dysk twardy:Seagate Barracuda 7200.12 1TB, SATA-III, 32MB cache205,00 zł

6.Karta graficzna:Radeon HD6950 Asus 2048MB GDDR5, DP, HDMI, 2xDVI, PCI-E DirectCU II1 081,00 zł

7.Obudowa:AeroCool PGS VS-9 Black (bez zasilacza)188,00 zł

8.Inne dodatki:Zasilacz do obudowy ATX 550W Chieftec BPS-550C Nitro Series Modular (Fan 140mm)369,00 zł

2 880,00 zł

Ceny ze sklepu GRAL.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Części raczej wezmę ze sklepu komputerowego w Elblągu (tam jest ten gral) i tam też komputer zostanie złożony. Raliart a co powiesz na ten 2 zestaw ? :) Bo nie wiem czy ten twój bd za taką samą cenę jak podałeś w poście w tym gralu.

1.Btw mam jeszcze pytanie czy w ten zestaw jest wliczona karta dźwiękowa ?

2.Czy ceny tych części co podałeś znacząco by różniły się w gralu ? W sumie to ten sklep esc.pl jest w Gdańsku, a do Gdańska mam 1h drogi to ewentualnie można by wszystko zapakować do samochodu i cześć.

3. Na ten komputer jaki system wgrać (tylko nie będę płacił za windowsa kilkaset złotych). Ewemtualnie mogę ściągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tak jak pisał Micz- pozostaje tylko Ubuntu, ewentualnie Suse.

A jeżeli chodzi o sam zestaw, to moim zdaniem + 150zł jeżeli chodzi o zakup w jednym sklepie

Sprawdziłem i wyszło 3202 w gral.pl, wziąłem inna płytę główną i inną grafikę. na pojedynczych częściach dochodzi 20-30zł i efekt końcowy jest taki:

1. Procesor: Intel Core i7 2600K 4x3.40 GHz BOX (LGA1155, 8MB, VGA)

szt.: 1 w.brutto: 1075

2. Wentylator: BOX (komplet z procesorem)

3. Płyta główna: Gigabyte GA-Z68X-UD3-B3, Z68, DDR3, SATA3, USB 3.0, RAID, GBLAN, ATX, LGA1155

szt.: 1 w.brutto: 487

5. Pamięci: DDR3 8GB 1600MHz A-DATA Gaming (2x4GB, DualDDR, CL9)

szt.: 1 w.brutto: 229

6. Dysk twardy: WD 1TB, SATA/300, 64MB (WD10EARS) Caviar Green Power

szt.: 1 w.brutto: 199

7. Nagrywarka: LG GH-24NS70 DVD±R 24x, DVD+RW 8x, CD-RW 32x, DVD+R DL 12x, DVD-RAM 12x, OEM, SATA, Black

szt.: 1 w.brutto: 75

8. Karta dźwięk.: Realtek ALC889 (zintegrowany/a)

9. Karta sieciowa: 10/100/1000 Mbit/s (zintegrowany/a)

10. Karta graficzna: Radeon HD6870 Sapphire 1024MB GDDR5, DP, HDMI, 2xDVI, PCI-E

szt.: 1 w.brutto: 675

11. Obudowa: AeroCool PGS VS-4 Black (bez zasilacza)

szt.: 1 w.brutto: 172

18. Inne dodatki: Zasilacz do obudowy ATX 600W Chieftec CFT-600-14CS (Fan 140mm, odpinane kable)

szt.: 1 w.brutto: 290

Razem brutto: 3202

można oczywiście zmodyfikować zestaw - tańszy dysk twardy, tańsza obudowa i będzie bliżej do poprzedniego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jeszcze mam kilka pytań.

1. Mianowicie chciałbym się zapytać czy jest wersja Windows 7 / Vista nieoryginalna do ściągnięcia i czy w ogóle opłaca się to ściągać.

2. Bd lepszy Vista czy windows 7 ? 32/64 bity ? Sprawdzałem windows 7 kosztuje 250zł w wzyż.

3. Kartę dźwiękową chciałbym zamienić na xonara d1 / xonara dx (koszt 200zł)w zależności, który mi doradzicie i który bd pasował do tego sloty PCI-e xonar d1 czy xonar dx :) i który bd chodził optymalnie przy pozostałych podzespołach.

4. Mam do wyboru sklep gral, esc lub jakiś inny tani sklep komputerowy mieszczący się w Elblągu / Gdańsku, więc który doradzicie ? Chodzi mi, żeby zejść tak gdzieś do 3100. Obudowy nie chce zmieniać, bo bardzo mi sie podoba :), dysk twardy w zupełności starczy mi na razie 500gb

5. Co to jest napęd FDD ?

6. Czy Counter-Strike bd działał normalnie na Viście/ windows 7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

1. Na pewno nie podam ci skąd pobrać nielegalnie system.

2. Lepszy Windows 7 bo nowszy, przy 4 GB ramu w zwyższ 64 bity to konieczność

3. Xonar D1 i DX to te same karty tylko jedna jest na PCI a druga na PCI-E

4. Nie znam tych sklepów więc tu nic nie pomogę.

5. Używasz dyskietek lub znasz kogoś kto używa?

6. Jak wszystko, mi wszystko zawsze chodziło na viscie i 7, a problemy zazwyczaj załatwiała zgodność wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Generalnie nie poradzimy Ci skąd ściągnąć Windows, ale jak już koniecznie musisz to szukaj w google.

Co do Xonara to lepiej DX - na tym akurat forum mają ją trzy osoby i wszyscy są zadowoleni.

Windows - zdecydowanie 7 i 64bit, jak napisał Micz.

Jeżeli zmienisz dysk na 500GB i zasilacz na ten: http://www.gral.pl/preview/Corsair/ZasilaczdoobudowyATX600WCorsairCMPSU-600CXV2EUFan140mm_85_print.php to odzyskasz 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zasadniczo większość podzespołów jest w obydwu sklepach i tak jak pisał Micz kwestia posumowania cen :)

ESC.pl nie ma konfiguratora PC i cienko się korzysta z ich strony, bo ma nieco archaiczny interfejs, a ja za chwilę wychodzę z pracy i dopiero jutro mógłbym sprawdzić jak u nich stoi podana konfiguracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Imic widzę lubi pompować hajs w drogie płyty :) Martwię się tylko o zasilacz jaki podałeś - ta grafika z podobnymi bebechami nie ruszyła w pracy ;)

Pamięci też kozackie - ale w domu ilość > taktowanie.

Za niewiele więcej dostajesz przy tym mocniejszą grafikę, która słabo kopie BTC (to na przyszłość, gdybyś chciał zarabiać na tej walucie). Co do gier - chłodzenie wydajne, w miarę ciche i przy 100% obrotów wciąga piasek z podłogi. Do tego kręci się spokojnie - 1 GHz na rdzeniu złamiesz przy 40% obrotów. Zresztą wydając 1000 zł za grafikę z 2 GB RAMu i mocnym chłodzeniem oczekuje się czegoś więcej niż 800 MHz z groszami na GPU.

W zasadzie w takiej kwocie masz i oryginalny system i 6 jajek wspieranych przez 6 GB RAM DDR3. A jak Ci mało to na gralu za 300 złotych dostaniesz 3x4 GB w przyjemnych taktach.

Najlepiej zrobisz jak poprosisz o zmieszanie obu zestawów. Sęk w tym, że wtedy w 3000 tysiącach się nie zamkniesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Osobiście postawiłbym na zestaw Ralliarta - Intel w tej cenie jest o wiele wydajniejszy. Grafika którą zaproponował, w porównaniu z tą którą sugeruje Imic ma mniej zainstalowanej pamięci (bo tylko 1 GB), ale jest wysoko taktowana. Ja mam taką referencyjną i spokojnie gram na full detalach w Bad Company 2 na multi, w mapach lesistych gdzie każdy listek rzuca bardzo przyjemny cień i fajnie spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...