Skocz do zawartości

AMD Athlon II x3 440 - odblokowanie rdzenia


Rogal

Recommended Posts

Jako, że mam w domu komputer stacjonarny, o którym pisałem w innym temacie (a dokładnie w tym) to chciałbym poeksperymentować i odblokować czwarty rdzeń procesora (bazując na informacjach na THG i innych portalach - jest to możliwe). Wydaje mi się, że moja płyta główna (ASUS M4N68T) spokojnie sobie z tym radzi, jednak w opcjach BIOSu nie widzę absolutnie żadnej opcji, która chociaż odrobinę może na to wskazywać.

BIOS płyty głównej nie był upgrade'owany od początku. Wiem, że do poprawnej i pełnej obsługi nowych procesorów jest to niezbędne (w niektórych przypadkach). Co ciekawsze nie wiem dokładnie jaka to wersja - V2, LE czy inna. Bazując na obrazkach na stronie producenta i przeszukując płyty z rodziny w oparciu o opcje (EPU, Turbo Key, Obsługa pamięci DDR3 w taktowaniu 1800 MHz po OC), a także ilość portów SATA, PCI-Express 2.1 oraz slotów pamięci RAM mam kilka typów. Niestety nie pomaga mi kolor płyty głównej - na stronie ASUSa wszystkie są czarne ;) Jedyne co się rzuca w oczy to napis Core Unlocker pod portem PCI-Express. Nie wiem czy u mnie taki jest bo kiedy przekładałem bebechy żeby ułożyć kable nie patrzyłem co na płytce pisze :P

edit:

Chyba znalazłem...niestety opcji Core Unlock brak. Myślicie, że ASUS udostępnił aktualizację do BIOSu dzięki której odblokowanie nieaktywnego, czwartego rdzenia w procesorze z AMD Athlon II x3 440 będzie możliwe? Oto link do płyty: http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM3/M4N68T/#CPUS

Pociesza mnie natomiast fakt, że bez problemów obsłużę Phenoma II x4 a nawet x6 (wymagana jest raczej aktualizacjia BIOSu). Pozostanie tylko zmiana zasilacza na jakieś markowe 750 albo 800 W oraz wymaksowanie pamięci (maks dla płyty 16 GB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jakiś czas temu kupiłem P II 555 i okazało sie że moja msi na 790GX nei ma możliwości odpolokowania rdzeni.

oczywiści zrobiłem upgrade biosu, czytałem na forach a nic na to sie nei poradzi.

kojarzę że w AOD jest opcja aby odblokowac bez wchodzenia do biosu ale to nic nie zmieniało jak mobo nei ma tej opcji. Ty niestety nie możesz AOD bo nei masz chipsetu AMD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...