Skocz do zawartości

Rozbudowy ciąg dalszy


Rogal

Recommended Posts

Tak jak w temacie - wypadałoby dołożyć coś do środka. Jeżeli ktoś ma coś z poniższej listy w dobrej cenie to będę pewnie zainteresowany:

1. 2x2 GB lub 2x4 GB pamięci RAM DDR 3 (minimum 1333 MHz)

2. Dysk twardy pod SATA w granicach 500 GB

3. Napęd combo DVD

4. Phenom II x4 w wysokim taktowaniu (daleka przyszłość, ale jak ktoś by miał to czemu nie ;) ). Chyba, że jajko odblokuję i będzie to stabilnie chodzić to się zastanowię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

co do pamięci ciekawą pozycje znalazłem:

http://allegro.pl/4gb-kingston-ddr3-hyperx-1600-cl9-9-9-27-1-kosc-i1755518243.html

sam za jakiś miesiąc zamierzam składać i jam bym na nie się skusił. kurier tani, radiatory 1600mhz

jak cena ta sama to czy lepiej brać 2x2gb czy 1x4gb?bo nei wiem czy mi starczy na na 2x4gb

i czy z dualchannel będą wymierne zyski (2x2gb)

a dysk - podobno świetne są samsungi F3 albo barracuda serii 12

polecam 1TB, mało dokładasz a masz 2x więcej. A bo to wiadomo co to bedzie za 2/3 lata - na pewno w sam raz a 500 mało

a mobo już masz? jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zdecydowanie szukam opcji 2x2 GB albo 2x4 GB (po królewsku, a co! Po nowym roku musi być full). MoBo mam M4N68T, taki kompromis między wsparciem AM3, a ilością RAMu.

Co do pamiątek - na HyperX lecimy w pracy na mocniejszym sprzęcie. Nie wiem tylko czy jest sens bulić za 1600 MHz, które skrzydła pokazuje w benchmarkach. Co nie zmienia faktu, że muszę upewnić się jakie Elixiry 2x2 GB mi w budzie siedza, żeby jedne drugich nie muliły :)

odnośnie kości 1x4B albo 2x2 GB - u mnie albo parami albo komputer nie startuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

a po czym poznać że obsłuży?

interesuje mnie

http://allegro.pl/gigabyte-ga-970a-ud3-ddr3-am3-od-reki-wysylka-i1766708448.html

na stronie producenta jest notka

4 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 32 GB of system memory (Note 1)

Dual channel memory architecture

Support for DDR3 2000(O.C.)/1866/1600/1333/1066 MHz memory modules (Note 2)

?

btw

czyli jak kupię pamięci an 1.65V czy one będą pracowac an tej płycie? czy nie zwolnią?

i czy tutaj jest możliwość odblokowywania rdzeni z P II?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Najszybciej znajdziesz odpowiedź na stronie producenta - ASUS przykładowo dostarcza pdfy z informacją jaki rodzaj pamięci obsługuje płyta - wymienia nawet producentów z uwzględnieniem pojemności i taktowania!

Co do odblokowania rdzeni: z tego co mi się wydaje to w przypadku płyt Gigabyte odpowiada za to opcja Auto Unlock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...