Skocz do zawartości

Jak skutecznie schłodzić mój komputer?


Frixon

Recommended Posts

Cześć.

Zacząłem na poważnie interesować się dobrem swojego peceta, dlatego kieruję do Was to pytanie.

Jak skutecznie mam schłodzić swój komputer?

Sprawdzałem temperatury i wyszło mniej więcej tak:

GPU: przy normalnej pracy około 40C, ale po kilkuminutowym graniu skacze ponad 50C.

Temp1: około 51C

Temp2: około 43C

Temp3: -128C ciągle

CPU: 43-51C

MB: 43C

Core: 43C

Sprawdzane programem SpeedFan.

I to wszystko przy uchylonym oknie blisko komputera, by powietrze do niego docierało. Z zamkniętym oknem jest gorzej.

Mój komputer jest mniej więcej taki:

System operacyjny: niestety Windows Vista Home Premium

Procesor: AMD Athlon II X2 215 (2x2.71 GHz)

Ram: 3GB (1x1GB i 1x2GB)

Typ systemu: 32bit

Grafika: NVIDIA GeForce 8400 GS

Dysk twardy: 1x320GB i 1x250GB

Płyta główna: Asus M2N68-AM SE2

Nie wiem czy tyle informacji wystarczy...

Słyszałem, że istnieją jakieś pasty chłodzące, ale nie wiem nawet jak tego używać.

Jeżeli znajdziecie chwile czasu, podpowiedzcie mi co tu wymienić, ewentualnie dokupić, żeby jakoś sprawniej działał i żeby takich temperatur nie wywalał. ;)

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wszystko zależy od budżetu i tego co planujesz zrobić. Co do past chłodzących - nie ma takich, bo zapewne chodziło Ci o termoprzewodzące które są konieczne do dobrego odprowadzania ciepła z procesora i innych układów. Napisz jeszcze jaką masz obudowę i ile jesteś skłonny zainwestować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Obudowa to EuroCase ML301 black/silver 350S4

Tak wygląda:

http://olimp.sklep.pl/zdjecia/product/62943,original,1,eurocase-ml301-black-silver-usb-audio-bez-zdroje.jpg

Co do tych past: możliwe, że to o te mi chodziło..

Budżet, dokładnie nie wiem ile, bo nie orientuję się w cenach sprzętu chłodzącego.

Myślałem nad jakimiś wiatraczkami dodatkowymi.

Np. takie na USB i żeby położyć obok obudowy lub w środku komputera.

Coś takiego było gdzieś.

Na przykład coś w tym rodzaju:

http://allegro.pl/wiatraczek-na-usb-z-diodami-do-laptopa-pc-ak35-i1733941282.html

Podłączyć i postawić obok "dziurek" w obudowie.

Nie wiem czy to by było dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja bym zaczął od wiatraka z boku i z tyłu komputera np. - http://allegro.pl/aab-super-silent-fan-12-cichy-wentylator-13db-i1725028946.html (zmierz maskownicę, bo możliwe, że z tyłu 12cm nie wejdzie).

Potem można przejść do wymiany chłodzenia procesora na takie z heatpipe, ale to już koszt >50zł. A wiatraczek który pokazałeś można użyć do schłodzenia samego siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

O profesjonalnym obniżaniu temperatury by coś Przem0l powiedział... :D Ten to jest wariat :) Moja propozycja to dobra pasta termoprzewodząca - Arctic Cooling np. Do tego kilka wiatraków. Są panele do montowania w obudowie, w wolnej kieszeni napędowej umożliwiające kontrolę prędkości obrotów. W pracy grafikowi złożyliśmy małego potwora i ma 8 dodatkowych wiatraków (świecą ładnie!) regulowane z poziomu obudowy ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...