Skocz do zawartości

Kupno RAM - mhz, czy latency?


pavxxx

Recommended Posts

Przymierzam się do dołożenia kolejnych 4 giga RAMu i nurtuje mnie pytanie, czy jest sens dopłacać za niższe latency? Wyczytałem, że niższe opóźnienia nie mają większego wkładu w zauważalny przyrost szybkości więc po co przepłacać. Czy tak jest na prawdę, czy może jednak lepiej dorzucić te 20 złotych?

Druga sprawa, jeśli mam obecnie pamięci taktowane 1333 MHz to czy dołożenie taktowanych na 1600 jest uzasadnione, czy po prostu szybsze dostosują się do wolniejszych i nie będzie żadnego pożytku z większej częstotliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Powiem na moim przykładzie: ilość, nie szybkość. Mam 12GB i nie narzekam na nic, a w syntetykach czasami mam lepsze wyniki niż 6GB o większej prędkości. Nie opłaca się przepłacać, ale z tego co pamiętam różnica 1333 - 1600 jest minimalna. Jaki masz budżet na pamięć?

//edit Kingston za 114zł - http://www.morele.net/pamiec-kingston-khx1600c9d3-4g-377449/

Ja bym brał i się nie zastanawiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wiem o wyższości ilości nad szybkością, ale chciałem się jeszcze dowiedzieć jak to dokładnie wygląda z tymi szybkościami.

I jak się będzie miała sprawa z dwoma ramami o różnych szybkościach.

Co do budżetu to dość otwarta sprawa, w zależności od tego co sobie ubzduram od 100 do nawet i 300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Miałem dwie kostki o różnej prędkości w laptopie, nie było żadnych problemów -szybsza dostosowała się do wolniejszej. Co prawda było to ddr2, ale działało. Przy prędkości 1600 Mhz tylko syntetyki zauważą różnicę. A latency 9 i 8 jest niewidoczna ludzkim okiem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...