Skocz do zawartości

Duke Nukem Forever


Przem0l

Recommended Posts

Po "wejściu w posiadanie" kopii tej gry chciałem zrobić reckę. W końcu ta gra symbolizowała czasy mojej młodości. Więc czym prędzej zainstalowałem ją sobie, odpaliłem ...

i

... chyba najlepiej odzwierciedli moje ROZCZAROWANIE K...MAĆ(!!!) cytat z bash.org.pl:

<Gregorious> Duke Nukem Forever - Boże, jaka słabizna...

<Rafal> Czekałem na tą grę pół życia. :(

<Damian> bez kitu :D dosłownie pół życia :D heh co za czasy ;-)

Tak - w moim przypadku to jest również pół życia (bite 15 lat, a mam ich 30 ^^). I kiedy już człowiek rozsiadł się wygodnie w fotelu okazało się, że jednak nie będzie recki. Nie będzie nawet dłuższego grania, bo ostatecznie wymiękłem po zdaje się 15 minucie.

Konkrety.

Minusy:

- grafa kiepska masakrycznie (nie chodzi o użycie starego silnika bo można było wybrać nawet starszy - ale inny)

- brak jakiejkolwiek grywalności (postać "dziwnie" się rusza [strasznie powoli] i tak samo celuje... wymuszona akceleracja)

- wszędzie są niewidzialne ściany ALBO każdy z obiektów jest 3x większy (grubszy) niż jest renderowany, ponieważ jak stanie NPC na środku korytarza to nie przejdziemy, nie da się go ominąć, chociaż zmieściło by się kilka osób

- liniowość maksymalna: bachor zejdzie nam z drogi jak podejdziemy "gdzieś" i przełączy się "trigger". Wszystko jest maksymalnie oskryptowane po to żeby tylko wydłużyć grę

- nie można niczego zrobić w tej grze: niczego zniszczyć, przestawić - po prostu mamy przygodówkę z początku lat dziewięćdziesiątych gdzie można było chodzić tylko po ściśle określonych ścieżkach

- obiekty w grze są identyczne, np monitory: na wszystkich leci to samo, pewnie żeby zaoszczędzić kilobajty pamięci operacyjnej

- wszystko jest takie hermetyczne i po prostu syfne. Człowiek nie chce przejść do następnych leveli bo ma na to "ochotę" ale po prostu chce uciec od tej brzydoty

- dźwięki są koszmarne, takiej tandety nie spodziewam się po darmowych grach na facebooka a tu o dziwo jest w "oczekiwanej od półtorej dekady i kultowej grze"

- broń kosmitów strzela jakby spritami: mamy 3D od czasów Quake a tu coś lata po ekranie wyglądające jak chamskie kleksy rodem z Dooma a żeby było gorzej to jeszcze brzmi: "pił pił pił". Chciałbym zamiast tego słyszeć podrasowane odgłosy BFG z Quake 3 Area. Wiem - uroki engine Unreala, ale bez przesady, mogli to zrobić nawet na Half-Life 2, byłoby znacznie lepiej

- 2 bronie maksymalnie na sobie... co to jest? Duke Nukem Pogromca Kosmitów czy Sierotka Maryśka?

- wydłużanie czasu robieniem głupich misji typu "jazda samochodzikiem"...

Plusy:

- dezinstalacja wykonała się wyjątkowo szybko. Te wszystkie gigabajty zniknęły "ot tak". Chociaż to im wyszło

Podsumowanie:

Nie grajcie w to, szkoda waszego czasu, kasy, ale już na pewno szkoda waszych marzeń. Tak - żyjcie lepiej w nieświadomości, że można było schrzanić taką legendę. Lepiej odpalcie sobie Tibię, Pasjansa lub linuxowy edytor vi (i spróbujcie z niego wyjść) - znacznie lepsza zabawa... na długie godziny ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jego komentarze? Wtf? Już lepsze są komentarze Terminatora w aplikacji fanowskiej na Androidzie :P

Gra jest pomyłką, ale z drugiej strony moglibyśmy jej dać gwiazdeczkę za to, że Forever jednak będzie - ja nadal marzę o Duke takim, jakim miał być. Powiedzmy, że to gra napisana przez studentów na "daj Pan trzy" i tyle.

Serio - wolę żyć marzeniami i snami o legendzie, aniżeli tytułować tą spuściznę tym zaszczytnym przydomkiem.

Skoro o Quake mowa...TF 2 za darmo :D Kiedy gramy? :D Ale o tym w innym temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Team Fortress 2 za darmochę? LoL.. nieźle.

Co do Duke-a, to chłopaki chyba wypuścili go na siłę, szkoda bo całkowicie popsuli ten dobry tytuł. Pamiętacie muzę z DN3D? Fajna była...a tu leci jakieś płaskie, dziadowskie radio-mono-edition. Chociaż nie... nie było tematu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 weeks later...

Wiecie co - popatrzmy na to wszystko z innej strony. Duke jest legendą. Dla niektórych lepiej by było, gdyby nigdy nie wyszedł. Dla innych pozostaje nadzieja na to, że będzie lepiej. A czy będzie? Myślę, że tak. Potraktujmy tą premierę jako przedsmak wielkich możliwości.

Swoją drogą klimatycznie - grafika odrzuca, taka oldschoolowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 1 month later...
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...