Skocz do zawartości

Kupuje nowego kompa.


MisterAdam

Recommended Posts

Co myślicie o procesorze i3? Czy różni się czymś od C2D? A jak tak to czym? Wydajnością? Druga sprawa to taka, że złożyłbym sobie komputer, lecz... wszystko policzyłem i opłaca mi się bardziej kupić już gotowy zestaw niż kupować części. Taki zestawik sobie wybrałem: http://allegro.pl/jaguar-core-i3-540-2x-3-06ghz-2gb-500gb-gt430-1gb-i1636590554.html Odraża to że jest trochę mało ram'u :( Chodzi mi o komputer tak do 1200-1300zł już na lata, mają pójść na nim najnowsze gry. Dla mnie bardzo ważne jest to, aby gra GTA San Andreas poszła na najwyższych detalach. Poza tym GTA4 ma działać. Ogólnie komputer do rozrywki, czasami do pracy. Może jakieś inne propozycje w podobnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Za tą cenę nie złożysz koma który zagwarantuje ci dobre działanie wszystkich najnowszych tytułów, nawet w najniższych ustawieniach. Sama cena całkiem dobra, złożyłem podobny zestaw w jednym ze sklepów i wyszła mi dokładnie taka sama cena. Procesor i3 niestety nie jest demonem wydajności, choć i5 o podobny taktowaniu to dodatkowe 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Przede wszystkim procesem technologicznym a co za tym idzie odpowiednio bardziej efektywnym taktowaniem. Inne temperatury i wydajność też inna - lepsza. Zmieniony też został całkowity współczynnik TDP.

Czy za 1300 maks da się złożyć fajny zestaw...hmm. Da. Ale grafika będzie do wymiany albo do odłożenia kasy, bo coś wydajnego do grania i pracy to koszty w granicach 500 - 600 złotych. Jak do tematu podejdziesz - nie wiem. Jak dla mnie to poczekaj jeszcze chwilkę, odłóż tak do 1700 - 2000 złotych i możemy naprawdę poszaleć (Połączenie Core i5+4 GB RAM + GTX 460/GTX 560).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...