Skocz do zawartości

Nie czyta płyty cd/dvd


malinowamamba89

Recommended Posts

Witam :)

Mam następujący problem, wkładam płytę do stacji dysków i wyskakuję mi okno wyboru, wybieram opcję otworzenia plików w folderze, okno sie otwiera a tam nic nie ma, jakby pusta była, płyta nie jest uszkodzona ani porysowana. Przedtem działała, wkładam kolejne płyty i to samo, niby jest fizycznie, komp ją wykrywa, ale danych nie widać, zupełnie pusto. Mam xp pro sp3, w menadżerze urządzeń dysk jest zainstalowany, zadnych wykrzykników itp. komp mam 3 lata. Co może być nie tak ?? Jak to rozwiązać, czy to wina sprzetu czy oprogramowania ? dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Najprawdopodobniej wina napędu. Nową nagrywarkę dostaniesz za ~70zł także majątek to nie będzie. Jak zgłupiał napęd mojej dziewczyny to się długo nie zastanawiałem.

Możesz zrobić tak:

1. Podpiąć inny kabel IDE

2. Inny napęd

3. Sprawdzić czy napęd działa w trybie PIO/UDMA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nie wiem co to jest kabel IDE

Mam jakąś jednostkę ze wszystkimi podzespołami, mogę odłączyć i podpiąć dysk pod mojego kompa ? jak bd działał to znaczy ze mój zepsuty jest tak ?

Jak sprawdzić czy działa w trybie PIO/ UDMA ?? Zacznę od tego :)

Już wiem mniej więcej co to jest ten kabel, to ta biała taśma :D

To mogę ją podczepić sama najpierw z innego kompa ? Jeżeli nadal nie bd działać to wtedy cały napęd podepnę tak?

Rogal: Ostatni raz poprawiam polskie znaki po Tobie. Potem będę warnował. Najlepiej zaopatrz się w jakiś słownik fizyczny albo software'owy i dbaj o to jak piszesz, bo to irytujące czytać wszystko bez polskich znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...