Skocz do zawartości

Problem z hibernacją


QumcH

Recommended Posts

Mam problem w włączeniem hibernacji na moim komputerze. W systemie przy menu zamykania takiej opcji nie mam, a jeżeli chciałem ją uruchomić przez wiersz poleceń (powercfg -h on), to wyskakiwał mi bluescreen o kodzie błędu 0x00000024. Na 99 % trzeba coś przestawić w biosie, bo swojego czasu hibernacja działała, tylko jak flashowałem bios, to później zauważyłem, że już nie mam takiej opcji. Z tym, że nie wiem jaka opcja za to odpowiada. Posiadam płytę główną Gigabyte EP43-DS3L z biosem firmy AWARD , system Windows 7, a sam sprzęt jest po lekkim OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ale nie jest to laptop i nie posiada zasilania bateryjnego które jest wykrywane przez system i jest wymagane do przejścia w stan hibernacji.

Nie lepiej usypiać komputer? Przejście w stan wstrzymania niewiele różni się od hibernacji. Co prawda prądu nie można wyłączyć całkowicie, ale 6 wat to nie jest powód do rozpaczy. Ja jak odchodzę od komputera na nieco dłużej przełączam go raczej w stan wstrzymania, bo jest szybciej dostępny po włączeniu. Hibernacja na dobrą sprawę sprawdza się w laptopach tylko z tego powodu, że oszczędza baterię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nie nie jest to laptop. A hibernację chciałem zastosować zamiast standardowego uruchamiania komputera, żeby troszkę przyspieszyć ten proces ;) Poza tym chciałbym się dowiedzieć dlaczego nie mogę włączyć tej opcji. A wstrzymanie nie zużywa czasami więcej niż 6 W ? Stanu wstrzymania oczywiście też używam, ale to tak jak napisałeś, kiedy na dłuższą chwilę odchodzę od kompa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Windows ma niestety ograniczenie i jak nie wykryje baterii nie da możliwości przejścia w hibernację by default.

Spróbuj tego:

1. Open Command Prompt with Administrator rights. To open Command Prompt, type CMD in Start menu and then hit Ctrl + Shift + Enter to open the Command Prompt with Admin rights.

2. Next, type the below command and hit enter:

powercfg /hibernate on

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ograniczenie? Hmm ciekawa sprawa, nie słyszałem o czymś takim. Wydaje mi się, że to powinno działać na desktopach tak samo. Co do cytatu to dalej reakcja jest ta sama - BSOD o kodzie błedu 0x00000024. Dołączam screen'a:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nie chodziło mi o ograniczenie w dosłownym słowa znaczeniu, a o ukrycie funkcji.

Sprawdź jak masz ustawiony w BIOSIE S1/S3 support(state) w opcjach zasilania

znalazłem tylko jeden wątek z podobnym błędem 0x000000024 (0x00000000000C08A5, 0x0000000000000000, 0x0000000000000000, 0x0000000000000000)

sprawdź również ram memtestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Aha, a jaki program do tego polecasz? ;) I tak jeszcze odnośnie BIOSU to myślę, że wina może leżeć po jego stronie, ponieważ swojego czasu robiłem update, żeby lepiej obsługiwał pamięci po OC, i teraz mam jego najnowszą wersję (F9e), może coś w niej skopali z hibernacją? Nie pamiętam, czy po flashowaniu dało się hibernować komputer, bo to było jakiś czas temu. Najłatwiej było by wgrać nowy system i sprawdzić, ale póki co chodzi dobrze, więc nie mam zamiaru :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Możesz też zrobić downgrade biosu. Ja ostatnio musiałem wrócić z wersji F12i beta do F11.

A do dysku MHDD pewnie, ale nie wiem czy faktycznie problem polega na zapisie danych na sam dysk. Obstawiałbym raczej na jakiś problem podczas zapisywania danych z ram na dysk, czyli de facto odczytu z ram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Hmm, w takim razie dzięki za pomoc. Uznałem, że na razie nie jest mi ta hibernacja aż tak potrzebna. Z downgradem biosu kombinować na razie nie będę, bo bym się musiał znowu z OC pewnie bawić :P W niedługim czasie mam zamiar zmienić środowisko pracy na Ubuntu Linux, więc zobaczymy jak wtedy będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...