Skocz do zawartości

Na jaki format przekonwertować filmy?


Rogal

Recommended Posts

Sytuacja prezentuje się tak, że dostałem płytkę z pierwszymi dziewięcioma odcinkami "Czterech Pancernych i Psa". Problem w tym, że odtwarza ją każdy komputer ze sterownikami (K-Lite Codec Pack i wszystko inne), zaś DVD o bliżej mi nieznanej marce nie.

Jak szybko się domyśliłem odtwarzacz DVD najnormalniej w świecie nie obsługuje takiego formatu.

Odcinki są zapisane jako .avi. Wychodzi na to, że muszę skonwertować na jakiś wspólny format dla wszystkich możliwych odtwarzaczy. XviD? Czy może inny? Zależy mi na czasie, bowiem mam na to jakieś 3 dni (do piątku do 16).

Z góry dzięki za sugestie i porady.

P.S

Nie mam tego odtwarzacza DVD pod ręką więc muszę trafić zgodnie co do formatu ;P Możecie też przy okazji zaproponować coś dobrego do konwersji obrazu z jednego formatu w drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tylko FormatFactory. O ile wiem każdy odtwarzacz powinien odtwarzać .avi. Chociaż pewnie są różne rodzaje tego formatu. Możesz spróbować przekonwertować filmy na .mp4 za pomocą divixa lub xvida. Tylko nie oszczędzaj na birate. Inaczej film będzie w okropnej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Hmm, kiedyś przerabiało się takie rzeczy w Nero, ale teraz nie mam jak tego sprawdzić. Możesz spróbować np. ten program, jeden z wielu http://www.free-videosoft.com/freeproduct/gmt_free_dvd_maker.aspx . Ewentualnie Nero też kiedyś sam przerabiał na VideoCD, ale ten format powoli odchodzi w zapomnienie z powodu kiepskiej jakości materiału wynikowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jest problem chłopaki...

WinAVI dało radę ale zrobiło mały cyrk postaci, że wszystkie 9 odcinków zdarło i zbiło w kupę. I tak z 4,5 GB danych zrobiło się ponad 11 GB. Co więcej - całość to teraz film z podziałem na sceny i brakuje niektórych odcinków.

Jak to zrobić? Jak to dzielić?

Każdy odcinek oddzielnie w WinAVI czy może zrobić to czymś innym? Najlepiej by było bez tego loadera i podziału na sceny, żeby wszystkie 9 odcinków było tak jakby na liście. Rozmiar nie ma znaczenia, ważne żeby chodziło.

edit:

Pasowałoby jakieś narzędzie do robienia z dziewięciu plików jednego z podziałem na odcinki. Wiecie - serial 9cio odcinkowy chciałbym zrobić na DVD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

VCD?

Mam nieograniczoną ilość płyt DVD więc nie widzę problemu, powinno wszystko przejść na dvd jakoś.

No nic będę próbował. Dzisiaj poznam dokładny model sprzętu na którym ma to działać - może coś z tego wyniknie.

Bo myślałem, żeby z WinAVI pojedynczo dzielić ale odznaczyć menu DVD czyli syntetyczne przerobienie i fajrant. A jak to nic nie da to cholera nie wiem jak to robić. Na pewno ma być odtwarzalne na DVD więc konwersja z avi na dvd...ale jakie narzędzie przerabia bezboleśnie odcinki na dvd?

Gość by ogólnie chciał mieć to w podobnej formie co teraz czyli wybór interesującego Cię odcinka z listy i odtwarzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...