Skocz do zawartości

Temperatura CPU


Trix33

Recommended Posts

Witam, tak jak w napisałem w temacie, mam problem z temperaturą CPU, od paru dni w programie PC alert zaczął wyświetlać mi się błąd, że temperatura CPU jest nienormalna i nastąpi zamknięcie kompa (przeważnie to po paru minutach, albo nawet po sekundach od włączenia programu) napisane jest w tym programie, że temperatura wynosi 01.C, a nawet 00.C, nie raz podskakuje do 255.C,a przeważnie okienko od temperatury CPU jest puste (tak jak na screenie niżej, temperatura powinna być w okienku, które jest zaznaczone)

Dołączona grafika

A tu kolejny screen z temperaturą (złą - czerwony kolor)

Dołączona grafika

Gdy sprawdzam temperaturę, programem Core Temp, to temperatura wygląda mniej więcej tak:

Dołączona grafika

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Hmm... W programie PC Alert temperatura faktycznie jest dziwna a w Core Temp normalna. Spróbuj zainstalować ponownie program PC Alert. Może coś pomoże bo ja nie widzę innego rozwiązania tej zagadki... A może PC Alert nie obsługuje posiadanej przez Ciebie płyty głównej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tylko, że PC alert mam na płycie z moją płytą główną, którą mam od 5 lat i zawsze było dobrze. A może to być spowodowane aktualizacją biosa, ponieważ 3 dni temu aktualizowałem biosa, przez 2 dni było dobrze, tylko od wczoraj nagle pojawiał się ten błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Przeinstalowałem program, na nowszą wersje, zobaczymy jak to będzie działać, napiszę wieczorem.

Przepraszam, że post pod postem, ale zaś mam problem, a nie chce zakładać nowego tematu, otóż odinstalowałem ten program (PC Alert) i teraz zawsze włączam SpeedFana i nieraz temperatura podskakuje mi nawet do 55.C (procka)(na około 30 sec), parę razy nawet komputer sam się wyłączył(zgasł). Gdy dotknąłem procka to naprawdę był gorący... Nie wiem co robić, ponieważ naprawiać tego procka wątpię czy się opłaca jest już stary, czekam na propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tak na dobrą sprawę to procesora nie da się naprawić. Możesz ewentualnie kombinować z obniżeniem temperatury, czyli wyczyść radiator na procesorze, sprawdź czy łopatki na coolerze są kompletne, ułóż przewody tak, żeby ewentualny odpływ powietrza nie był utrudniony i takie tam. Swoją drogą - jak z pastą na procku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wiem, że to nie jest ten temat, ale mam plan zakupu nowego procesora co za tym idzie również płyty głównej, widziałem na stronie komputronik.pl po ile chodzą jakieś procesory i płyty główne, ale nie znam się za bardzo na tym i chciałbym się was poradzić, ogólnie żeby cena nie przekraczała 800 zł, widziałem także, że wszystkie nowe płyty główne obsługują tylko DDR3 więc, prosiłbym to także dodać to pakietu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Temperatura już mnie nie obchodzi, bo i tak miałem kupić nowy procek i płytę główną, co do producenta jest mi to obojętnie nie wiem czym to się zbytnio różni, ważne by chodziło, chodzi mi o podanie zestawu: Procesor + płyta główna + Ramy (można od razu linki na komputronik.pl bo tam mam zamiar kupić części)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Grafikę mam już dobrą (przynajmniej dla mnie) ogólnie najnowsze gry chodzą mi bardzo ładnie, z prockiem nowym będzie jeszcze lepiej. Czy do tego zestawu, który podałeś Rogal można zamiast tamtej płyty głównej tą:

http://www.komputronik.pl/index.php/product/93143/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/Gigabyte_GA_MA770T_UD3.html

Wydaje mi się lepsza bo ma 4 sloty na ramy, a wiadomo, że kiedyś będzie trzeba dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...