Skocz do zawartości

OC PD 925 z 3.0 na 3.5GHz


Kijanek

Recommended Posts

Siemka wam wszystkim.

Chciałbym podkręcić mój procesor z 3.0 na 3.5 GHz. Nie wiem czy to będzie możliwe, bo raz udało mi się go OC do 3.5 ale był niestabilny z powodu Vdroop. Czy są jakieś szanse, żebym go podkręcił na 3.3-3.4GHz ew. jakimś cudem na 3.5?

Z góry bardzo wam dziękuję za pomoc :)

Przepraszam was bardzo, że w złym dziale dałem temat :( Przepraszam, ale jestem tu nowy :(

Edytowane przez Kijanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nie ma sensu - więcej nerwów Cię to będzie kosztowało, a skrócisz mu emeryturę o 50 procent.

Druga sprawa: zasilacz. Z takim śmieciem załatw sobie od razu kasę na nowy komputer.

Do takiego OC potrzeba czegoś markowego i stabilnego, o mocnych liniach zasilających i dużej skuteczności pracy. Do tego odpowiednie zabezpieczenia i możliwość modulacyjnego podpinania przewodów. No i nie 400 W tylko co najmniej markowe 500 albo i 600.

Ale muszę się powtórzyć - prócz "szacunku na dzielnicy" nic nie zyskasz. Poważnie. Czasami "chcieć" nie znaczy "móc".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Powiem, że ambitne zadanie sobie postawiłeś. Tak się niestety składa, że procek o którym piszesz to Presler, a składa się on z dwóch połączonych procesorów Pentium 4 Prescott.

A to oznacza 2 rzeczy:

1. Niebotyczne zapotrzebowanie na zasilanie

2. Bardzo wysokie temperatury.

Stabilnie powinieneś go machnąć na 3,3 - powyżej mogą być problemy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...