Skocz do zawartości

problem z buforowaniem filmow?


Recommended Posts

Witam mam taki problem mianowicie od jakiegos czasu strasznie wolno buforuja mi sie filmy online?:huh: nawet gdy zostawie kompa na 2 godz to film zbuforuje mi sie do polowy? co to moze byc??? mam neostrade 1 mega do tej porty wszystko smigale elegancko filmy moglem ogladac juz po 10 min buforowania a teraz jest masakra? :( moze przez to ze zainstalowalem ruter zamiast zwyklego modemu i tu cos zwalilem? ale gdy przeloze kable do starego modemu wszystko dziala tak samo wolno bez zmian :( co to moze byc posiadam windows 7 prosze o pomoc

Ps. jeszcze chcialem dodac ze jak teraz zostafie film na buforowani to po okolo 2 min pokazuje mi ze caly film sie zbuforowal a jak go uruchamiam to jest tylko kilka sekund ogladania? cos mi sie zwalilo tylko nie wiem co ?:(

dodam tylko ze zmiezylem pomiar predkosci speedtest pokazuje mi ze mam 1m ale za to na stronach continuum i my-speedtest pokazuje mi 500kb/?:huh:? co jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Podaj strony na jakich Ci buforuje te filmy. Niekoniecznie musi to być wina Twojego łącz - niektóre serwisy publikujące filmy oszczędzają na łączach i nawet mi, na moim łączu 10Mb potrafi buforować film w słabej jakości, podczas gdy na youtube.pl film Full HD nie przycina nawet na moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Bo to właśnie jest neostrada. 6 mega to dla nich 600 kb/s w downloadzie a 55 kb/s w uploadzie. W ciągu 2 dni wszystko wróci do normy. Zawsze też możesz zadzwonić na ich infolinię, jeżeli trafi Ci się ktoś konkretny, to wyjaśni o co chodzi raz dwa. Jeżeli trafi Ci się ktoś mniej konkretny to będzie kazał Ci zrobić 1000 rzeczy i w końcu stwierdzi że Livebox nadaje się do wymiany;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Era Internet Stacjonarny / Orange Dom - generalnie dostawca, który na umowie poda konkretną prędkość łącza.

Bo Netia i TP podają prędkość do - mały zabieg semantyczny, a jak łącze nie trzyma maksa są kryci: np. na umowie masz do 8Mbit/s (czyli nawet jak wyciągasz tylko 4 Mb/s jest ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Mam taki sam problem od nowego roku mam prędkość 6mb i filmy buforują mi się gorzej niż gdy miałam 1mb :/

Na testerach w necie wychodzi i prawidłowa prędkość na http://noc.gts.pl/ plik 10mb pobieram 10sekund a 500mb 12minut natomiast gdy chcę pobrać film 1,4gb wyskakuje mi czas pobierania 18godzin. Problem z buforowanie jest na pleytube, ekino itd bez znaczenia czy to megavideo, videobb czy jeszcze coś innego. Dzisiaj 9minut filmu na megavideo buforowało się godzinę :(

Na youtubie i innych portalach z krótkimi filmikami nie ma problemu pm3 tez pobierają się szybciutko.

Zmieniłam prędkość głównie ze względu na filmy bo do innych rzeczy wystarczało mi spokojnie 1mb a teraz taka lipa i nie wiem co z tym zrobić:(

zdarza się że jest lepiej ale to są tylko chwilowe przebłyski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...