Skocz do zawartości

Laptop / Notebook do 2000 zł do szkoły i gier


Aniol Stroz

Recommended Posts

Witam poszukuję laptopa do liceum i do grania w grę wow cataclysm.Mam dość sprecyzowane wymagania , chociaż można je lekko zmienić np ekran czy wage. Chcę móc nosić go do szkoły zamiast zeszytów a w domu pograć w WoW Cata , oraz posiedzieć na necie.

Cena: Pref 1500 Max 2000

Ekran: Pref 12 cali Max 14

Waga: Pref 1,6kg Max 2,6

Bateria: Pref 5h Min 4h

Muzyka:Żeby dało się jej słuchać , jakość nie musi być super

Bluetooth: Może mieć , fajnie by było.

World Of Warcraft Cataclysm recommended system requirements:

Windows XP 32bit (SP3), Windows XP 64bit (SP2), Windows Vista 32bit (SP1), Windows Vista 64bit (SP1) Windows 7:

Dual-core processor, such as the Intel Pentium D or AMD Athlon 64 X2

2 GB RAM (2 GB for Vista users)

3D graphics processor with Vertex and Pixel Shader capability with 256 MB NVIDIA? GeForce? 8600 or ATI Radeon 2600 or better

DirectX-compatible sound card or motherboard sound capability

Broadband Internet connection

Multi-button mouse with scroll wheel recommended

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wydaje mi się, że powinien sobie poradzić, ale cudów bym się nie spodziewał.

Co do propozycji z Atomem - tu może być nieciekawie i raczej bym nie próbował w takiej konfiguracji, bo zwyczajnie Atom to procesor którego głównym zadaniem jest oszczędzanie baterii, a nie wydajna praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Laptop w tej cenie będzie średnio się nadawał do gier, nawet wow, który grafiką się nie wyróżnia może mieć problemy. Po za tym granie i pisanie na notebooko 12" to katorga, klawisze są małe, powieżchnia ekranu malutka, taki sprzęt to nadaje się raczej do jakiejś krótkiej pracy na dokumentach i netu.

Tu masz test tej karty wynik, nie jest zbyt imponujący.

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-ION-2.24292.0.html

W 3Dmarku06 zaledwie 2000 punktów, ale ciebie bardziej zainteresuje wynik w wowie. Na średnich ustawieniach średnia to 27 klatek na sekundę, więc trochę za mało na komfortową grę, ale możesz liczyć na płyną grę w niskich ustawieniach, o ile procesor nie ograniczy karty.

A tu test dokładnie tego modelu, u dołu masz wydajność w grach wraz z filmikiem.

http://www.notebookcheck.net/Nvidia-Next-Generation-ION-ION2-in-review.29021.0.html

I tu również płynna gra dopiero przy niskich ustawieniach i rozdzielczości 800x600, a nie nominalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zakładam, że te testy miały zainstalowane wszystkie dodatki dostępne do dnia testu, a jeśli nie to jeszcze gorze bo wymagania wraz z każdym dodatkiem raczej będą rosły a nie malały. W końcu w tych dodatkach zdarzają się też zmiany w jakości grafiki. I tak jak pisałem Wymagania zalecane to GF 8600, a ta karta jest słabsza nawet d mobilnego 8600 więc nie ma szans, żeby na średnich ustawieniach wow poszedł.

Asus :: UL20FT-2X073 i3-330UM - odpada, zintegrowana grafika.

ASUS Eee PC Seashell 1215N - tak jak pisałem, wow pójdzie ale na low

: Asus :: Eee PC 1201NL - ten m szanse uciągnąć wow'a na medium, z testów wynika, że ta karta na medium uzyskuje 40-50 fps, więc wystarczy, ale jeśli test był przeprowadzony na podtawowym wowie, bez dodatków to już może być różnie, czyli gorzej.

Asus :: Eee PC 1215N - ten w zasadzie nie wiele się różni od pierwszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Pod względem karty graficznej tak, ale za to 1215N ma lepszy procesor, bo taktowanie wyższe o ponad 10% i pełnoprawny dwórdzeniowiec, a nie jeden rdzeń z HT. No i największa wada NL jest taka, że nie ma systemu, a więc dochodzi zakup Windowsa około 300 zł. Chyba, że jesteś studentem i masz dostęp do msdn'a. No i sama karta mimo, że mocniejsza to nie posiada własnej pamięci (tak przynajmniej wynika z opisu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...