Skocz do zawartości

W jaki sposób możliwa jest konwersja polskich znaków na ASCII i z powrotem


Suchi

Recommended Posts

Wiram!

Mam pewien problem...

Używam pewnego programu do przesyłania informacji w formie tekstowej przes sieć. Zasada tego programu jest następująca:

Tworzę plik *.txt, wpisuję do niego pewne informacje, a następnie, za pomocą programu, wysyłam go przez sieć do innego komputera, gdzie informacja ta ponownie zostaje zapisana w formie pliku tekstowego. Program przesyła każny znak osobno używając kodowania ASCII.

Problem jest w tym, że gdy do tego pliku zapiszę tą "informacje", czyli jakiś tekst, używając polskich znaków, tekst zostanie przesłany bez zniekształceń, tzn bez jakichkolwiek zamienników (odpowiedników) w kodzie ASCII.

W momęcie gdy 'podpatrze' zawartość pakietów w Wireshark'u widać wyraźnie ze każdy ze znaków został zakodowany standardem ASCII z tym że dla pojedynczego znaku (nie będącym polskim znakiem) wykożystywany jest jeden pakiet w którym to jeden znak jest zapisany na jednym bajcie. W momęcie gdy podglądam polskie znaki, okazuje się za na ich przesłanie potrzeba dwuch pakieków w których także wykożystany jest jeden bajt.

Pytanie brzmi:

W jaki sposób tekst (a właściwie pojedyncze polskie znaki) zakodowane w standardzie ISO 8859-2 (środkowoeuropejski) mogą zostać przekonwertowane na ASCII, przesłane przez sieć i spowrotem konwertowane na ISO 8859-2 bez błędów ??

Trochę nad tym myślałem i nic konkretnego mi nie przychodzi do głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Metoda przesyłania jest zła - lepiej wysłać taki tekst binarnie. Jakiś czas temu też się niemiłosiernie męczyłem przy przesyłaniu danych między bazami danych poprzez FTP, a rozwiązanie było banalne: wystarczyło przesłać wszystko binarnie i od razu wszystko było ok. Co prawda mój problem dotyczył znaczników końca linii (CRLF), ale może i w Twoim wypadku to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...