Skocz do zawartości

Windows 7 32-bit a może 64-bit?


MisterAdam

Recommended Posts

Z tego co się dowiedziałem, Twój laptop maksymalnie pociągnie 2 GB pamięci RAM. Jest to pierwszy argument dla 32 bitów. Ogólnie rzecz biorąc, system 64 bit jest nastawiony na przyszłość. Teraz pozwala między innymi na zamontowanie więcej niż 3 Giga RAMu. Z tego założenia, jest on bardziej opłacalny na urządzenia stacjonarne. W Laptopie raczej ciężko jest wymieniać jego podzespoły. Także jak dla laptopa, bierz 32 bity. Jeżeli jednak planujesz przerzucić na "pieca", bierz 64.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ogólnie rzecz biorąc:

Systemy te różnią się trochę od siebie. Programy są zazwyczaj przeznaczone na systemy 32 bitowe ( bo są popularniejsze takie systemy operacyjne), zainstalowanie takich programów na system 64 bitowy może powodować różne problemy. W najlepszym wypadku nic się nie stanie, albo program nie będzie pracował z maksymalną wydajnością. Dlatego twórcy czasem dają instalki przeznaczone specjalnie dla systemów 64 bitowych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

O podziale na 32/64 bitowe rejestry piszą książki, więc ciężko powiedzieć Ci coś na ten temat od tak po prostu.

Ja mam stale 32 bity, a to dlatego że jakiś czas temu z MSDN zassałem coś takiego i miałem.

W tym momencie jednak wybrałbym 64 bity bo to przyszłość. Zresztą plany Microsoftu co do Windows 8 wskazują na całkowitą rezygnację z 32 bitów.

Aha - to, że coś jest napisane pod 32 bity wcale nie oznacza, że nie zadziała na procku 64 bitowym (bo tak na to trzeba patrzeć).

W wolnej chwili polecam książkę "Rozbudowa i naprawa Komputerów PC" - tam wszystko jest ładnie wytłumaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...