Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem kompa


waaldii

Recommended Posts

Witam.

A więc tak: jakiś czas temu kupiłem nowego kompa więc stary poszedł w odstawkę. jednak wczoraj chciałem sobie przerzucić z niego trochę plików, w sensie muzyka, filmy itp. Nie mam możliwości podłaczenia starego dysku twardego do nowego kompa ponieważ ma on jeszcze stare wejście SATA, nowy już za to ATA. Przelotki też nie chcę kupować. Tak wogóle to nowy komputer jest zaplombowany więc lepiej go nie otwierać. No więc pomyślałem, że pomęczę się z pendrivem. Jednak gdy chciałem odpalić mojego starego złoma, on już nie chciał współpracować. wszystko na początku jest normalnie, ekran startowy z informacjami o kompie itd, potem gdy pokaże się ekran Windows z tym paskiem na dole, to jak zniknie, komputer tak jakby sie zawiesza. Jest czarny ekran, a gdzieś po około 5 min komp się restartuje i dalej to samo. Nie działa też żaden tryb awaryjny ani ostatnie działające ustawienia. Ma ktoś pomysl co mu jest? I jak to zrobić żeby dziłalo? Na poczatku odpalił sie za 2 razem

Mam jeszcze 2 dysk z którego mógłbym go uruchomić. Nie wiem tylko jak ustawić spinki żeby dyski współdziałały. Ten z ktorego ma sie odpalić ustawic na master, a ten drugi na slave? Tylko ze wtedy nic juz wogóle mi sie nie pokazuje. Jak nacisne pzycisk startu to jest czarny ekran i nic wiecej. Jak podlaczylem je na dwa mastery to chcialo jakas dyskietke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ściągnij sobie jakiegoś Linuksa LiveCD, czyli takiego który odpala się z płyty, nie trzeba nic instalować, i zgraj wszystko co potrzebujesz na pandrive, a potem możesz już eksperymentować, ewentualnie jak nie chce Ci się już bawić to sformatować starą instalację i postawić system na nowo.

Tu masz krotki artykuł na temat dystrybucji LiveCD.

http://jakilinux.org/jaki-linux/live-cd/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

W sumie jak odpalisz LiveCD, a komputer "poszedł" w odstawkę to wystarczy że przerzucisz dane na jakiś nośnik i tyle.

Zastanawia mnie co mogło być przyczyną, że komputer padł - otwierałeś, grzebałeś w nim? Jak sprawował się zanim kupiłeś nowy (btw, kupowałeś "składaka" czy gotowy zestaw z marketu?)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Co do starego kompa to najprościej jest wsadzić płytkę z Windowsem tak jak byś chciał instalować na nowo. Jak pojawi Ci się pierwszy niebieski ekran klikasz  "r", następnie w konsoli wpisujesz chkdsk /r i poczekaj aż przemieli wszystko. Wpisujesz exit i enter. Powinno być wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...