Skocz do zawartości

Game gun


Micz

Recommended Posts

http://www.wykop.pl/ramka/200421/gry-fpp-z-prawdziwie-pierwszej-perspektywy-wideo

Ciekawa zabawka pewnie w grze mało praktyczna, ale pomysł fajny. Zastanawia mnie tylko jedno jak to jest zrobione. Pochylenie broni pewnie na żyroskopie, poruszanie przód tył przyciskami w padzie. ale jak jest zrobione obracanie się, żyroskop tego nie załatwi, wii korzysta z podczerwieni do ustalenia ruchu, ale to rozwiązanie tu nie zadziała, bo diody musiały by być rozmieszczone dookoła pokoju no i to by już nie działało bez sterownika.

Gość wykorzystał zwykłą myszkę i pada, w drugiej wersji myszkę i klawiaturę (w sumie nic nie mówi w drugiej wersji o padzie, więc nie wiem skąd żyroskop), choć w sumie pochylenie broni też wywoła ruch myszką tylko odwrotny, ale w grach jest przecież invert mouse więc to nie problem. Ta myszka zamontowana na górze penie odpowiada za obracanie się, ale jak skoro nawet najmocniejsze lasery nie mają takiego zasięgu żeby dotarły aż do podłogi, no i co z nierównościami. Jestem ciekaw co o tym sądzicie.

Mnie najbardziej w tej zabawce właśnie to interesuje jak to działa.

EDIT:

Wielka tajemnica rozwiązana :P, nie potrzeba żyroskopu, autor wykorzystuje specjalna myszkę, którą można poruszać nawet w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...