Skocz do zawartości

Kompatybilność części


Grzegorz

Recommended Posts

Witam forumowiczów !!! Proszę o poradę ! Składam kompa i mam pytanie czy z wymienionych części stworze komputer, jakąś sensowną całość ? A oto podzespoły - Płyta Asus M5A78L-M LX3 zintegrowana karta graficzna , dźwiękowa , sieciowa + procesor AMD X6 FX-6100 3.3GHz BOX + pamięć DDR3-1866 2x4 GB + dysk SATA II - 3 GB/S 160 GB + nagrywarka LG GH22LS50 sata do tego pasująca obudowa ATX i zasilacz chieftec GPS-400AA-101A 400W Proszę o sugestie co o tym myślicie :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja mam akurat 12 GB 1600Mhz i jestem bardzo zadowolony, tyle, że korzystam z tego w pełni bo mam i7 z trzema kanałami dla pamięci (3x4GB). Generalnie procesory całkiem nieźle wykorzystują duże zasoby ram, a ja sam jak składam kompy staram się nie schodzić poniżej 8GB, bo przy architekturze 64bit to moim zdaniem minimum. 4GB sprawdzą się w 32 bitach, a przy obecnych tendencjach to już tak naprawdę przestarzała technologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Na twoim miejscu dołożyłbym jeszcze trochę kasy i kupił lepszy zasilacz oraz karte graficzną, bo na zintegrowanej nic nie pograsz w najnowszych grach i bym się zastanowił na procku i płycie, żeby wymienić na intel, poniewarz AMD ma słabe procki, a w szczegulnosci fx są najbardziej nie udanymi procesorami AMD, bardziej wydajny jest już 4rdzeniowy phenum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...