Skocz do zawartości

Składam PC do grania.


Recommended Posts

Witam , składam właśnie pc przeznaczonego głownie do grania (i przeglądanie internetu oczywiście :) ). Chciałbym się zmieścić w 3500zł chociasz niższe kwoty są mile widziane. Całego pc chciałbym zamówić w sklepie gral.pl z uwagi na "połączenie" części za mnie. Sam jestem słaby w składaniu tego typu rzeczy dlatego prosze o propozycje właśnie po ten sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 4 weeks later...

Ok moja propozycja:

  • Procesor: AMD FX-6100 (3.3GHz, Six Core, 6MB, 8MB, 95W, AM3+) szt.: 1 w.brutto: 538zł
  • Wentylator: Arctic Cooling Freezer 13 Pro (LGA775/LGA1155/LGA1156/LGA1366/AM3/AM2/939) szt.: 1 w.brutto: 129zł
  • Płyta główna: Gigabyte GA-990XA-UD3, AMD 990FX , DDR3, SATA3, RAID, USB3.0, GBLAN, ATX, AM3+ szt.: 1 w.brutto: 434zł
  • Pamięci: DDR3 4GB 1600MHz Kingston HyperX Genesis CL9 szt.: 2 w.brutto: 238zł
  • Dysk twardy: Seagate Barracuda 7200 1TB, SATA-III, 64MB cache szt.: 1 w.brutto: 349zł
  • Nagrywarka: LG GH-24NS90 DVD±R 24x, DVD+RW 8x, CD-RW 32x, DVD+R DL 12x, DVD-RAM 12x, OEM, SATA, Black szt.: 1 w.brutto: 69zł
  • Karta graficzna: Radeon HD7850 Asus 2048MB GDDR5, 2xmDP, HDMI, DVI, PCI-E DirectCU II szt.: 1 w.brutto: 1158zł
  • Obudowa: AeroCool PGS VS-4 Black (bez zasilacza) szt.: 1 w.brutto: 170zł
  • Zasilacz: Zasilacz do obudowy ATX 650W Chieftec CFT-650-14CS (Fan 140mm, odpinane kable) szt.: 1 w.brutto: 359zł
Razem brutto: 3444zł

numer konfiguracji w gral.pl 431315

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

FX-y do grania? No bez żartów, i3-2120 chyba go w grach przegoni... Poza tym w przyszłości nic ciekawego do tej płyty raczej nie upchniesz. O wiele lepiej złożyć zestaw na Intelu, szczególnie na i5-2500k.

Zmieńmy płytę główną na AsRocka P67 PRO3 B3 (350zł), a procesor na i5-2500k (890zl). Kartę proponuje kupić tu: http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-r7850-twin-frozr-2gd5-oc-464156/ bo jest taniej a to ten sam model, zaoszczędzisz. A zamiast tego 650W Chiefteca weź:http://www.gral.pl/XFX+P1-550S-XXB9_858.html Wystarczy w zupełności, a jest bardzo dobrej jakości. RAMy zmień na: http://www.gral.pl/GoodRAM+2X+2GB+DDR3-1333_564.html bo kompletnie nie rozumiem po co brać Kingstony ponad dwa razy droższe.

Rezsta moim zdaniem jest ok, czekam na opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jkaby Ci to powiedzieć:

1. W pierwszej wersji był Phenom II 965, ale budżet jeszcze był to zaszalałem. Chociaż faktycznie po testach widać, że dostaje po tyłku ostro. W takim razie Phenom II

Jeżeli chciałbym się zaglębiać dalej to muszę dodać, że sensowny IvyBridge Intel Core i3 2125 jest eliminowany przez totalnie zawyżone ceny płyt głównych.

2. Płyta za 450 zł do procesora za 900 zł? I jeszcze Asrock? Przecież to strzał w stopę. Specjalnie się pytałem o dysk itd, bo do 3500 naprawdę ciężko zmieścić się z potężną grafiką i i5 nie mając już dysku i obudowy do wykorzystania. No i jeszcze chipset P67 do nowego komputera oraz Sandy Bridge jako podstawa....

3. Ram 1333Mhz lepszy od 1600Mhz? I dont think so...

4. Zasilacz jest taki, bo procesor ma 6 rdzeni i mamy już wymagającą grafikę. Ja osobiście mam 750W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

1. Phenom II 955BE po maksymalnym podkręceniu dostaje po tyłku od i5-2120, a co będzie od i5-2500k, można się domyśleć porównując obydwa procesory (i3-2120 i i5-2500k). Do tego AMD GTX 560Ti wejdzie na styk, niewiele jej brakuje a była by ograniczana przez tego Phenoma II.

2. Płyta za 430zł do procesora za 540zł? Bez przesady..

Kiedyś AsRocki to były naprawdę kiepskie płyty, teraz są jedne z najlepszych, podkręcisz na nim i5-2500k do 4,5GHz i wsadzisz każdą grafę dostępną na rynku, i żadna nie będzie ograniczana przez procesor. Poza tym, płyty pod procesory SB są dość drogie i to jest standard, ale płyta nie kosztuje 450zł, tylko 350zł, a otrzymujemy świetną sekcje zasilania, czyli potencjał OC.

3. Co do RAMów, to osobiście nigdy nie zapełniłem 4GB, myślę że tyle wystarczy, jeśli nie zawsze można sobie w przyszłości dokupić. Różnica między 1333MHz a 1600MHz jest znikoma, nie ma to za bardzo znaczenia, jakie weźniemy, jeśli jednak uprzemy się na szybsze możemy wziąć te: http://www.gral.pl/G...3-1600_817.html . Cena RAMów w twojej propozycji to chyba jakiś błąd, bo za 4GB DDR3 płacić 238zł to jest dopiero strzał w stopę. Taniej już kupiłem swoje 4GB w DDR2.

4. W tej chwili Chefteci nie są najlepszymy zasilaczami, poza tym ten XFX, którego podałem ma bardzo dużo watów na lini 12V+ i wystarczy na podkręcenie procesora jak i karty a dalej będzie miał zapas.

Spójrzmy na testy w grach: http://pclab.pl/art48623-12.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

GTX560Ti to nie Radeon 7850. Radeon jest wydajniejszy, chłodniejszy i pobiera mniej prądu..

Co do płyty nie ma lipy - za ~450 zł dostaniesz płytę na najnowszym chipsecie 990FX AMD z niezłymi podzespołami. W tej samej cenie dla Ivy Bridge można co najwyżej dostać MATX - to jest dopiero żenada.

RAM - w mojej propozycji było oczywiście 8GB a nie 4GB, zresztą można jeszcze zaoszczędzić http://www.morele.ne...d3b1-4g-406259/ . Dla mnie każdy kto kupuje mniej jak 8GB ram i nie ma systemu 64bit jest dinozaurem.

A dobił mnie cytat z dołu testu:

Jeśli ktoś będzie miał problemy z płynnością, to chyba tylko z powodu karty graficznej albo samej gry – Core i5-2500 osiąga znaczną przewagę nad FX-ami tylko w sytuacjach, gdy liczba klatek na sekundę i tak jest większa, niż potrzeba.

Poza tym benchmarki to nie wszytsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

i5-2500k to narazie najlepszy procesor do gier i myślę że długo nie zostanie zastąpiony przez AMD. Jeśli jednak ktoś się upiera przy AMD, to najlepszymi procesorami do grania nie są Bulldozery czyli FXy, tylko Phenomy II X4 975 oraz 980, które są lepsze od sześcordzeniowego X6 1100T. Jakieś wątpliwości?

Po co kupować płytę za ponad 450zł, skoro Asrock, którego podałem pozwala na podkręcenie i5-2500k do 4,5GHz? Czego chcieć więcej? Co do chipsetu, P67 jest starszy niż Z68, ale nie sądze aby autor korzystał z karty graficznej zintegrowaniej w procesorze, więc po co mu Z68. Poza tym na Z68 czasami pojawiają się problemy w podkręcaniu. Jeśli chodzi o przyszłościowość chipsetów, to nie widzę dużej dla chipsetu 990FX, mimo że jest to najnowszy chipset. Na P67 nie będzie już raczej nowych procesorów, więc po co na płytę wydawać ponad 450zł?

Czyli gdy mam 4GB RAMu to mam instalować system 32-bitowy, a jak nie to będę dinozaurem? Po to kupiłem 4GB, aby je wykorzystać, a nie męczyć się z 3,25GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

XFX Core 550W ma aż 528W na lini 12V+. Chieftec ma 628W, ale:

-ma niższą sprawność od XFXa (tak mi się wydaje)

-XFX to teraz jedne z najlepszych zasilaczy (oparte są na Seasonicach)

-są to tanie zasilacze oraz bardzo ciche

-niezawodne

http://www.morele.ne...0s-xxb9-379507/ Wejdźcie w "Komentarze" i przeczytajcie drugi i pierwszy. Jaki sprzęt gościowi ciągnie ten zasilacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Odnośnik został osadzony automatycznie.   Wyświetlaj jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...