Skocz do zawartości

Nowy Pc -3d -Autocad -Jaki wybrac


dzarek1410

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie Potrzebuje nowy komputer do obrobki 3D , Autocad i ogolnej pracy -Zadnych gier

Przeszukuje to i inne forum od dluszego czasu i nie wiem na co sie zdecydowac

W opcji jest i5 ,i7 albo amd fx-8150

Szlyszalem ze amd sa lepsze do autocad ?

Karte graficzna juz posiadam Ati profire v4800 Mam takze monitor ,hdd , dysk optyczny

Wiec sklaniam sie do was z prosba o zlozenie jakigos fajnego zestawu przedewszystkim wydajnego z min 8gb ram (obecnie mam 4gb i nie daje rady )

Cena ? Nie mam jakiejs gornej granicy Zalezy mi na pc ktory bedzie bezproblemowo chodzil parenascie godzin dziennie

Oc jak najbardziej Nie potrzebuje sli/crossfire

Ps jak to tylko mozliwe prosilbym o komponenty z tej stronki (mam tu 20% rabat) http://www.ebuyer.com/

Dzieki bardzo z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jeśli cena nie gra wielkiej roli to ja bym polecił dodać jeszcze 2x dysk SSD (przynajmniej 64 GB każdy, najlepiej 128GB każdy) połączone w raid 1, im szybsze tym lepiej. To daje kilkukrotnie większą prędkość odczytu i zapisu danych na dysku, a tradycyjny dysk to najwęższe gardło komputera. Stary dysk mógłby użyć do trzymania kopi zapasowej, najlepiej mieć dwa przynajmniej 500 GB połączone w raid 0. Radziłem kiedyś kumplowi grafikowi 3D, żeby wziął 2x 500 w raid 0, dla bezpieczeństwa, ale wolał mieć jeden 1 TB. No i pech chciał że dysk padł, a wraz z nim jego praca, na szczęście tylko prywatną nie miał archiwizowaną regularnie, ale musiał zarzucić swój projekt, bo stracił 2 miesiące pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Kumpel też wiedział, problem w tym, że projekty w grafice komputerowej ważą po kilka giga nawet, więc nie zawsze się chce robić upgrade, zwłaszcza rzeczy prywatnych których utrata nie kosztuje ciebie kasy. Na pewno przynajmniej te 8 GB ramu, ale ja bym chyba już wziął od razu 16 GB, co do procesorów nie jestem specem, ale na pewno nie i5. Najlepiej jednak jak byś podał jakąś górną granicę, bo be ztego mozna zmontować jakiegoś potwora, ale uznasz, ze szkoda kasy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

zaproponuje cos odemnie i prosze o ocene

1 http://www.morele.ne...re-matx-376825/ albo http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-p8z68-v-lx-411706 To sa moje propozycje ale ja nie bardzo sie na tym znam

2Czemu nie i5 ? I7 2600k moze ?

3 Ram- ktory ?

Grafika Ati profire v4800 Juz mam

Obudowa -Prawdopodobnie Zalman z9 plus

Chlodzenie corsair x50

Twardy dysk -Mam 2 x500gb polaczone w raid i dorzuce jakis 60-80gb ssd na system

Kwoty naprawde nie wiem ale tak cos w granicy i7 to spokojnie

Komp ma mi sluzyc przynajmniej 3 lata Chce miec opcje rozbudowy tzn. Inna grafa jak ta bedzie juz slaba , wiecej ram . OC

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tyle tylko, że nowy Chipset wspiera starsze procki z tej rodziny. Skoro do trzech lat planujesz zmiany to pewnie Ci się to opłaci. Jeżeli jednak nie to hmm - pamiętaj że AMD ogranicza się do platform mobilnych w tym momencie, bo nowe procki były kiepskie, toteż Intel dyktuje ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ok powiedzialem Na 3 lata ale kto wie co wtedy bedzie Jak myslisz ile taka plyta moze kosztowac , bo to jest podstawowe pytanie No i kiedy on maja wyjsc

w czym one maj byc lepsze

I czy ktos wie moze czy jak teraz zainwestuje w i7 to pozniej wystarczy wymiana procka ? -oczywiscie mam na mysli plyty na z77

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...