Skocz do zawartości

Drukarka laserowa


dziajl

Recommended Posts

Chciałbym zainwestować w drukarkę. Najbardziej skłaniam się ku laserowej ze względu na tanią eksploatację. Zależy mi na tym aby:

- drukarka była sieciowa - obojętne jest czy na wi-fi czy na rj45.

- pobierała mało prądu w stanie standby (gdy jest wyłączona, ale jest wpięta do sieci)

- nie musi mieć żadnych dodatkowych bajerów

- tania w eksploatacji ( żeby można było samemu wymieniać chip)

- druk czarno biały, nie musi być kolorowego

- bezawaryjna

Dodam, że średnia ilość drukowanych stron miesięcznie nie przekracza 100 stron.

Interesuje mnie model jak najtańszy jednak spełniający wymagania podane powyżej. Co proponujecie - duuuuuuuużo tego jest i nie wiem co wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Z tą siecią to faktycznie może być problem. Jak chcesz drukować max 100 stron miesięcznie najtaniej będzie kupić drukarkę na USB i printserver do tego. Wyjdzie Cię to ok 200zł za drukarkę (np Xerox Phaser 3140) i 70-100 za printserver (np. Edimax PS-1206U). Nowe drukarki sieciowe kosztują na allegro ok 400zł i w zasadzie nie różnią się zbytnio od tych tylko z USB (podobna wydajność ok 2500stron). Za dobrą wydajnościowo dasz ok 1000zł. Możesz też zainteresować się używanymi np. Lexmark T614 - cena ok 300zł za taką w dobrym stanie, toner na 25 000stron, w warunkach domowych nie do zajechania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja mam w domu drukarkę sieciową Samsung CLP-610, i jestem z niej zadowolony, co prawda już tego modelu praktycznie się nie dostanie, na ceneo ma ją tylko jeden sklep i to taki bez opinii. W każdym razie musisz się liczyć z wydatkiem około 600 zł na podstawową drukarkę sieciową, więc rozwiązanie ralliarta jest chyba jednak lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...