Skocz do zawartości

Realtek


malinowamamba89

Recommended Posts

Witam,

Mam głośniki crative T6100 zestaw 5.1, system xp sp3, problem w tym ze z głośnika centralnego nie dobiega żaden dzwiek czy to w grze, winampie, czy youtube.

w Windows 7 mialem taki realtek, że ustawiałem sobie wszystko i na koniec zaznaczałem opcje "wypełnienie głośnika" i ten centralny wtedy normalnie działał.

Teraz pobrałem juz z 5 wersji realteku i wszystkie sa te jednakowe, nie mają tej opcji albo ja nie wiem gdzie jej szukac.

Mam zainstalowane WDM RW-58 a chce mieć taki jak na screenie, czy jest to możliwe? Moze on nie jest dostępny dla mojego systemu...

post-1474-0-29227600-1306936753_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tak, cały czas są podpięte z tyłu, od kiedy je tam pierwszy raz podłączyłem, czemu miałbym je odłączać ?

Dopowiem jeszcze, że w tym tescie który oferuję realtek, wszystkie głósniki prawidłowo wyają ta standardowa melodyjke, centralny również a jednak

poźniej zaden dzwięk z niego nie dochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dzisiaj zaktualizowałem sobie windows media player z 9 do 11, nie wiem czy to ma cos z tym wspólnego ale dzwiek z głosnika się wydobywa, podczas ogladania filmu w programie kmplayer, muzyki w winampie. Jednak nie ma go w głośniku centralnym podczas odtwarzania w servisie yotube itp. Wiec znaczyłoby to ze to co mowisz ma sens, jednak miałem dzwiek przestrzenny na yotube, z tym steronikiem ta jak na screenie w windows 7, ale ogólnie jest już ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tak, cały czas są podpięte z tyłu, od kiedy je tam pierwszy raz podłączyłem, czemu miałbym je odłączać ?

Bo sterownik Realtec nie zachowuje się tak samo jak sterownik karty muzycznej (np. Asus Xonar). Za każdym razem po jego instalacji musisz odłączyć wszystkie kable, podłączyć je na nowo i wskazać jaki typ głośnika został wpięty w gniazdo. Dlatego na Twoim screenie tylny panel jest podświetlony na szaro - wskazuje to na to, że nie został wybrany typ głośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...