Jump to content

Recommended Posts

Coraz częściej, aby zagrać w innowacyjna grę trzeba sięgać po tytuły małych developerów. Gdzie za mniejsze pieniądze dostajemy dobry innowacyjny produkt. Podobnie jest z grą Frozen Synapse. Poniżej zapis jednej tury rozgrywki z kampani dla jednego gracza. Początkowo planowałem zrobić wideo recenzję, ale nie mam na to czasu i głosu :).

Opiszę w skrócie na czym polega ta gra. Jest to taktyczny shooter rozgrywany w turach. Do dyspozycji mamy zazwyczaj 3-4 żołnierzy, ale może być ich więcej, którzy mogą być wyposażeni w jedną z 5 broni: Wyrzutnia rakiet, granatnik, karabin szturmowy, strzelba lub karabin snajperski. Każda z tych broni ma swoje wady i zalety, np. strzelba nie ma sobie równych na krótki dystansie i żołnierz w nią wyposażony praktycznie zawsze pokona pozostałych nawet jeśli kryją się za osłoną.

Teraz trochę o samej rozgrywce. Co turę wydajemy rozkazy naszym żołnierzom, gdzie mają iść, w którą stronę celować, czy mają atakować przeciwnika jak tylko go zobaczą, czy ignorować, kiedy kucnąć, kiedy odczekać itp. Oprócz tego możemy "sterować" żołnierzami przeciwnika, i następnie sprawdzić wynik danego ustawienia. Gdy jesteśmy zadowoleniu z rezultatu kończymy turę. Wtedy nasze poczynania i poczynania przeciwnika są nakładane na siebie. Dostajemy wynik tych akcji i zaczynamy planowanie i aż tak do wykonania misji. Tryb, który widać na filmiku to standardowa rozgrywka, w grze online jest więcej trybów, również taki, w którym przeciwnik nie jest widoczny jeśli nasi żołnierze nie mają go w polu widzenia. Gdy, przeciwnik znika dostajemy jedynie informację gdzie był widziany ostatnio. Dużą zaletą tytułu są proceduralnie generowane mapy, a więc gra nie polega na zapamiętaniu nalepszych taktyk pod konkretne ustawienie, trzeba zawsze kombinować co może zrobić przeciwnik, i co może uważać, że my zrobimy.

Ciekawe jest to, że nie musimy kończyć gry od razu, możemy zostawić grę, i wrócić do niej później. Gdy przeciwnik skoczy swój ruch zostaniemy o tym poinformowani. Istnieje nawet możliwość gry przez email, wstawiony chyba z przyczyn sentymentalnych, to naprawdę już dość archaiczne rozwiązanie, choć ostatni raz widziałem je chyba w Cywilizacji IV, o ile dobrze pamiętam.

Może nakręcę jeszcze jakiś film z rozgrywki multiplayer. Postaram się, żeby był dłuższy.

Sama gra jest sprzedawana za 20€/20$ za dwupak, znaczy dostajemy jeden klucz, ale po zarejestrowaniu się mamy możliwość wysłania jednego klucza do znajomego.

http://www.frozensynapse.com/

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...