Skocz do zawartości

i5 760 - AMD X4 640 - Phenom X6


bleem2222

Recommended Posts

Witam, ma pytanie. Chciałem kupić zestaw komputerowy, mniej więcej wszystkie elementy mam wybrane ale zastanawiam się nad wyborem procesora. Nie zamierzam podkręcać, nie jest to komputer do gier. Zastanawiam się który z pośród 3 w temacie wybrać. Czy 4 rdzeniowy Athlon mi wystarczy do pracy na programach graficznych/3D/motion animation? A jeśli nie to co lepsze i5 760 czy może 6 rdzenie w PHENOMIE? Reszta zestawu wyglądałaby mniej więcej tak:

GIGABYTE MA74 (jeśli X4)

Asus P7H55-M (jeśli i5)

2X 1000 GB w RAID

4 GB RAM DDR 3 1333

GTX460 1 GB 256 Bit

Zastanawiam się też czy na Windows'a 7 nie wypadałoby więcej ramu do takiej pracy? Tak jak napisałem wcześniej chodzi o programy graficzne, flash, motion animation, 3d. Może do takiej pracy wystarczy X4 i zamiast gtx460 - gt430?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jeżeli chodzi o programy graficzne, to im lepsza grafa tym lepiej dla Ciebie.

A co do procesorów. To moim zdaniem X6 to jednak przerost formy nad treścią, a i5 da sobie radę. Oczywiście mam nadzieję, że bierzesz pod uwagę podstawkę LGA1155?

Tak, słyszałem że to lepszy wybór ;) Więc i5, a co do ilości ramu to czy 4 GB 1333 wystarczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ok, rozumiem i dzięuję za odpowiedz. Teraz, mam nadzieję że się nie narażę ale powiem, że zestaw który planuję kupić widziałem na Allegro. Wiem... Jakie jest zdanie wielu na tego typu zestawy. Ale proszę o wyrozumiałość. Mam 2200 zł. na wydanie i uznałem że za taką kwotę zestaw ten jest bardzo przyzwoity. Co o tym myślicie...

ZESTAW ALLEGRO

Wiem, że pamięć nie markowa, wiem że zasilacz no name ale czy za taką kwotę dostanę lepszy parametrowo zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...