Skocz do zawartości

Internet bezprzewodowy w mieszkaniu


Recommended Posts

Witam serdecznie.

Chciałbym żeby ktoś polecił mi pewne sprzety potrzebne do zrobienia sieci w mieszkaniu.

Nie znam sie na tym wszystkim i dlatego prosze o pomoc.

A wiec sytuacja wyglada tak.

Posiadam internet kablowy 2mb(kabel doprowadzony do komputera z klatki schodowej).

W domu posiadam tylko jeden komputer stacjonarny (w małym pokoju) a internet wykorzystywany jest przez domowników przeważnie do przegladania stron i ogłądania meczy na spocast.

Poniewaz wyremontowałem mieszkanie chciałbym przenieść komputer z jednego pokoju do drugiego bez konieczności wiercenia w scianach.

Wg tego co przeczytałem chciałbym kupic ruter.

I tutaj konczy sie moja wiedza.

Czy jest cos takiego jak ruter który mógłbym podłączyc do gniazda internetowego i pradu w małym pokoju a w duzym kupic bezprzewodową karte sieciowa na USB która odbierze ten sygnał?

Czy to co napisałem ma jakikolwiek sens-czy jest to głupota?

Jesli sa takie rutery to prosze o podanie jakis informacji jakimi mam sie kierować przy kupnie rutera i karty sieciowej na usb.Chodzi mi o to zeby nie zrywało transmisji np meczu przez słaby sygnał-w tym roku prawdopodobnie załoze internet 25mb i chciałbym zeby ruter obsługiwał taka predkosc.

Bardzo prosze o wyrozumiałość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To co napisałeś ma sens. Wydaje mi się, że każdy nowszy jak i trochę starszy sprzęt sobie z tym poradzi. Proponuję wybrać sobie jakiegoś TP-linka, są proste w konfiguracji i w miarę niezawodne. A do komputera wystarczy nawet adapter USB. Myślę,że inni podadzą Ci konkretne modele:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

kabel sieciowy w jakim sensie?

Internet jest doprowadzony kablem bezposrednio do karty sieciowej w komputerze-niestety jest to karta nie obsługujaca wifi wiec bede musiał kupic jakas karte na usb.

Mam nadzieje ze po przeniesieniu komputera do innego pokoju łacze internetowe bedzie dalej stabilne.

Moze jeszcze mogłym dostać jakis link do aukcji rutera (badz zestawu ruter + karta usb) który był juz przez was sprawdzany i bedzie dobrze pracował przy internecie z "kablówki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

O właśnie taki kabel sieciowy mi chodziło - zakończony RJ-45.

A w kwestii sprzętu:

1. Router: http://allegro.pl/netgear-wnr2000-router-wifi-n300-dd-wrt-mimo-i1409968296.html

2. Karta: http://allegro.pl/karta-sieci-netgear-wifi-n150-usb-wna1100-krakow-i1413229120.html

Sprzęt może nie jest najtańszy, ale oferuje pełną kompatybilność i obsługuje standard IEEE 802.11n - Wireless LAN 300Mbps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...