Skocz do zawartości

Płyta główna Gigabyte H55M-S2


Mayeroso

Recommended Posts

Witajcie,

mam maly problem. Ostatnio zmienilem kompa i w obecnym posiadam płytę główną Gigabyte H55M-S2 i kartę grafiki geforce gts 250. Karta grafiki posiada wyjście HDMI. Po podłączeniu komputera do mojego telewizora kablem HDNI-HDMI mam w telewizorze tylko obraz, a nie ma dźwięku. Czy to możliwe, że moja płyta główna ma taką kartę dźwiękową, która nie podaje dźwięku do karty graficznej? Dodam, że nie mam gniazda SPDIF. Aha i Windows 7. Może ktoś z Was zna ten typ płyty głównej i karty grafiki i będzie w stanie mi pomóc.

Z góry dzięki

Mayeroso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Generalnie karta dźwiękowa z płyty nie poda dźwięku przez kartę grafiki - to po prostu niemożliwe.

Sprawdź czy masz zainstalowany sterownik dźwiękowy nvidii - nie wiem do końca jak to wygląda to w wypadku GeForce, ale w przypadku AMD trzeba po prostu zainstalować sterownik dźwięku, aby karta mogła go przekazywać przez HDMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

ralliart dobrze prawi - idź tą drogą, bo nie każda karta GeForce ma zintegrowany kodek dźwiękowy na PCB. Najszybciej zobaczysz w menedżerze urządzeń. Jeśli będzie kodek to albo będziesz miał nieznane urządzenie albo w rozwinięciu "dźwięki i urządzenia audio będziesz miał "nVidia audio codec" lub jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...