Skocz do zawartości

msmolarski

Members
  • Zawartość

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

O msmolarski

  • Urodziny 02/29/1992

msmolarski's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Sprawdzenie natężenia właśnie byłoby problematyczne, gdyż piny są dość małe. Brak przystosowanej aparatury pomiarowej nie pozwoli mi na przebadanie zasilacza. Myślę, że obok amperomierza i woltomierza, dość dużo mógłby powiedzieć oscyloskop. Myślę jeszcze, że zasilacz mógł być przeciążany za każdym razem, kiedy komputer włączany był pod napięcie, gdyż od razu sam się włączał. Dzisiejsze uruchomienie komputera za pomocą innego zasilacza wykazało, że zasilacz znajdujący się w komputerze jest sprawny. Komputer włączony przez inny zasilacz zachowuje się tak samo.
  2. W takim razie prawdopodobna jest awaria napięcia na 4 pinowym złączu 12V. Jednak pomiar multimetrem wskazuje na obecność takowego napięcia. Podłączyłem zasilanie 20 pin Molex z drugiego zasilacza, który nie posiada wspomnianego złącza 4 pinowego i sytuacja się nie zmieniła. Oczywiście zasilacz komputera był włączony w celu zasilania 12V, mimo, że oba zasilacze nie włączyłem jednocześnie, co jest najprawdopodobniej niemożliwe. Pragnę zauważyć, że jeśli mimo obecności napięcia na poszczególnych pinach, komputer niepoprawnie się uruchamia, to być może mam do czynienia z tętnieniami napięcia w zasilaczu tego komputera z powodu możliwych usterek kondensatorów elektrolitycznych. Kiedy komputer był ustawiony w pozycji pionowej (tak jak zawsze), to obudowa zasilacza bywała gorąca, a w pozycji leżącej nie było takiego syndromu. Poniżej procesora nie wiem dokładnie czy to mostek południowy czy procesor graficzny, ale wokół jegio rdzenia widoczne jest czarne, nieregularne zabarwienie, jakby przypalenie. Komputer raz włączał się po wystąpieniu problemów, a raz nie. Podejrzewam też, że to procesor uległ uszkodzeniu, gdyż wentylator na radiatorze umieszczonym na nim podczas pracy w systemie, podczas większych operacji, rozpędzał się do ogromnych obrotów. Zależy mi na dokładnej lokalizacji problemu, gdyż wtedy będę mógł wymienić konkretny podzespół z 90% pewnością, że to on powoduje problemy. Być może używanie przeze mnie komputera przed zastosowaniem nowej pasty termoprzewodzącej do końca uszkodziło procesor.
  3. Witam! Napotkałem problem w uruchamianiu mojego komputera. Za każdym razem włączał się bez zarzutu, jednak ostatnio podczas załączenia napięcia komputer włącza się, świeci się dioda na włączniku w kolorze brązowym, a wentylator na procesorze po krótkim czasie osiąga maksymalne obroty, podczas kiedy komputer nie przechodzi nawet przez okno BIOSu - niczego nie ma na ekranie. Obiło mi się o uszy, że to dość częsty błąd w komputerach firmy Dell. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...