Skocz do zawartości

Nowe funkcje photoshopa


Micz

Recommended Posts

Nawiązując do wypowiedzi Przemol w innym temacie.

W zasadzie nie wiem za co Adobe żąda szmalu, bo od wersji 6 do CS4 bardzo mało się zmieniło. Wszystko jest tam gdzie było wcześniej, doszło kilka efektów, ale czy warto płacić tyle za soft sprzed prawie 10 lat?

To po pierwsze do dobrze, że wszystko jest w tym samym miejscu, bo nie chcę się uczyć programu co wersje od początku. A po drugie stwierdzenie, że nic się nie zmieniło jest błędne, bo jest mnóstwo usprawnień w algorytmach jak auto zaznaczanie.

A teraz po tym krótkim wstępie coś co uczyni bezprawnym mówienie, że nic się nie zmienia między nowymi wersjami. O to co Adobe szykuje na wersję CS5, no i co tu dużo mówić, ten algorytm jest niesamowity.

A tu jako bonus parodia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Pozwolę sobie wyśmiać tą fiuczerową innowacyjność....

Musze Cie sprowadzić na ziemię jak reszte fanów Adobe Photoshop oraz jestem zmuszony powiedzieć, że taką funkcjonalność ma GIMP... Zwykły poczciwy GIMP! Który jest darmowy! No jak to?? Musieli na szybko skopiować z Photoshopa tą opcje... Czyżby? Nieeeee :) i tutaj najlepsze... już 10 lat temu było to możliwe w tym "beznadziejnym" darmowym programie. Bo wtyczka gimp-resynthesizer powstała już w 2000 roku. Wystarczy się odrobinkę zainteresować alternatywnymi programami i szok! A oto i strona do efektu jaki osiągnęła wtyczka z GIMPa. Osobiście uważam, że obrazek z pustynia został lepiej zmodyfikowany przez darmowe narzędzie...

http://o3.tumblr.com/post/470608946/photoshops-caf-content-aware-fill-unbelievable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja nie jestem jakimś fanbojem PS, nie słyszałem o tej funkcji w Gimpie, ale też prawda, że jest mało rozreklamowana :).  Ja uważam gimpa za bardzo potężne narzędzie tylko jego interfejs mi nie odpowiada. I jestem pod wrażeniem tego, że darmowe oprogramowanie to ma. Muszę to wysłać kumplowi grafikowi 3D, który mi podesłał te linki :).

Edit1:

Jak na razie nie udało mi się uzyskać pożądanego efektu, możliwe że to kwestia ustawień.

Edit2:

choć ewidentnie jest to mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 1 month later...

To nie tylko photoshop, zwłaszcza na niektórych zdjęciach, ale też śmieszy mnie takie porównywanie zdjęć, bo celowo dobiera się zazwyczaj takie z dziwnymi minami, żeby podbić efekt. A na czwarty zdjęciu  wygląda ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...