Skocz do zawartości

Neostrada TP


Ralliart

Recommended Posts

To dopiero będzie temat-rzeźnia ;)

Jak dobrze wiecie nasz kochany operator kompromitujący się na wszelkich możliwych frontach nie ma najlepszej opinii. Ja mu jej poprawiać nie będę. Wczoraj byłem u koleżanki która 3 razy wymieniła liveboxa, bo miała problemy z połączeniem się z internetem i z uruchomieniem telewizji zamówionej w pakiecie. Całe szczęście, że oprócz tego badziewia (livebox) posiadała również router ADSL linksysa - kamień z serca mi spadł jak go zobaczyłem, bo szczerze nie chciało mi się wojować z LB. Problem z połączeniem okazał się prozaiczny: Ponieważ moja koleżanka zmieniła usługę, musiała się tylko ponownie zarejestrować na stronie TP. Wszystko ładnie pięknie, ale:

1. Prawie godzinę kombinowałem co może być nie tak z routerem

2. Wcześniej 3 razy wymieniono liveboxa (niezły sprzęt skoro robią to bez żadnego "ale")

3. Pan z infolinii po rozmowie ze mną i serii zaprzeczeń, że problem leży po stronie odbiorcy wreszcie wpadł na pomysł z rejestracją (mam na przyszłość nauczkę, żeby to sprawdzić od razu)

Po tych zabiegach neostrada ożyła i można było się zabrać za telewizję. I tu drobna uwaga do wszystkich, którym wciska się liveboxa, aby mogli odbierać telewizję z pakietu TP, a mają już router: Nie dajcie sobie wcisnąć tego szajsu. Szczerze. dekoder działa po adresie IP i nie wymaga żadnych magicznych liveboxów do prawidłowego funkcjonowania, u mojej koleżanki na routerze linksysa wszystko śmiga aż miło. Pamiętajcie tylko o zasadzie, że najpierw router musi uzyskać połączenie z netem, dopiero po tym możecie włączyć dekoder. Telewizja zaskoczyła, a świat zyskał kolejną osobę zadowoloną z fachowości użytkowników serwisu www.gurupc.pl ;)

Jednym zdaniem na koniec: TP suks

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Korzystając z faktu, że zamieściłeś to w Masarni to teraz nieco ode mnie:

TPSA - I Love YOU ;). Mój biedny UPC pomimo szybkiego transferu w dobrej cenie ([15Mb/s]/90zł) daje stałe IP. Nie zewnętrzne, dzięki czemu możemy stawiać serwery - ale takie jak tepsa tyle, że się nie zmienia. Dlaczego tepsa choć wolniejsza bardziej spełnia moje oczekiwania? Na niej można bocić, nawet po banie na IP robimy reset modemu i znowu możemy oszukiwać. Na żadnym forum ani stronie nas nie zablokują, możemy korzystać z netu jak nam się żywnie podoba - to co, że drogo, powoli i z lagami: IP zmienia się co reset złomu i to jest piękne.

Co do liveboxa - nie orientuję się w temacie bo UPC nie robiło nam trudności w założeniu netu (pozostali dostawcy chcieli podpisać umowę z właścicielem mieszkania, który z kolei nie chciał podpisać żadnej umowy).

Ralliart - tepsa daje Linksysy? A jakie modele? ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Pamiętam jak jeszcze w Poznaniu miałam problem z TPsą. Na Windowsie wszystko udało się ustawić bez problemu, jednak posiadałam również drugi system operacyjny: Ubuntu. Jak łatwo się domyśleć zderzenie Neo i linuksa musiało się źle skończyć. Mimo wielu telefonów, reinstalacji, dogrywania repozytoriów nic... W końcu uprzejmy pan przyjechał do mnie osobiście, popukał w modem i powiedział: tu potrzeba informatyka i zostawił mnie z tym jakże radosnym stwierdzeniem. A sprawa okazała się taka prosta! Biblioteki dołączone do Neo trzeba było przerzucić w inne miejsce i zmienić prawa do jednego pliku. Ciekawe czy TPsa już to wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dlaczego tepsa choć wolniejsza bardziej spełnia moje oczekiwania? Na niej można bocić, nawet po banie na IP robimy reset modemu i znowu możemy oszukiwać. Na żadnym forum ani stronie nas nie zablokują, możemy korzystać z netu jak nam się żywnie podoba - to co, że drogo, powoli i z lagami: IP zmienia się co reset złomu i to jest piękne.

Ok tylko nie chciałbyś trafić kiedyś na "spalony" adres. Danie bana na zakres IP z TP SA dyskwalifikuje masę osób... niestety (no chyba, że to dzieci neo - wtedy mamy do czynienia z prewencją ;) )

Ralliart - tepsa daje Linksysy? A jakie modele? ;).

Nie ma tak dobrze - sama kupiła sobie linksysa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Prewencja jest bardzo potrzebna - a w przypadku dzieci neo tym bardziej ;).

A ban na konto to pikuś - w końcu w takim wypadku gra się na kilku oddzielnych kontach. Poza tym właśnie w taki sposób dziś padłem - bociarz napadł mnie kilkoma oddzielnymi kontami gdy dobrałem się jego botowi do zadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Wiesz wydaje mi się, że oni IP nie blokują, bo co jeśli w jednej podsieci gra kilka osób i ma wspólne IP (nie mają zewnętrznego)? Nie mogą karać wszystkich graczy za to co zrobiła jedna osoba, a przecież takich małych sieci osiedlowych trochę jest. Ale faktycznie zmienne IP się czasem przydaje ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To, że nie powinni nie znaczy, że tego nie robią. Nie wiem jak w Archlordzie, ale w wielu grach nadal ban na IP+skasowanie konta pozostaje jedyną słuszną karą. Jeśli więc zbanowali Ci sąsiada to możesz co najwyżej przebłagać spamem adminów - z marną szansą na sukces. Życie jest smutne bez zmiennego IP, ale nawet ze zmiennym potrafi nieźle kopnąć np: odbierając nam grube miliony i mega-wypas sprzęt, na który poświęciliśmy miesiące. Inna sprawa, że w większości wypadków bana na IP nawet ze stałym można wyminąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...