Skocz do zawartości

Internet


Mija

Recommended Posts

Mam modem Huawei E5830, jego główna właściwośc to WLAN 802.11 b/g, chce sobie teraz kupic laptopa i nie wiem czy musze szczególnie zwracac uwagę na tą właśnie łącznośc bezprzewodową? Czy jeżeli ten laptop bedzie miał inną łącznośc niz mój internt to on nie będzie działał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Nie Internet a modem, służący do obsługi pewnego połączenia internetowego. Zakładając, że urządzenie jest podłączane przez port USB to nie masz się czym martwić. 

Owe standardy obsługi połączenia są w każdym laptopie, a powinno Cię to interesować jeżeli np. podłączasz się do WiFi u znajomego. Wypadałoby wtedy, aby karta obsługiwała dany standard. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Tak dla ścisłość Huawei E5830 to nie internet tylko modem, czyli urządzenie pozwalające łączyć się z Internetem i ma on wbudowany bezprzewodowy punkt dostępu w standardzie WiFi 802.11 b oraz g. Standard b jest już nie spotykany w nowych laptopach g racze też. Obecnie standardem dominującym jest n, ale nie musisz się martwić, bo są one wstecznie zgodne przynajmniej ze standardem g, a czasem nawet b.

Tu masz pierwszy przykład z brzegu: (nie promuje ani tego modelu ani sklepu)

http://www.electro.pl/produkt-SONY_Notebook_SONY_VAIO_EB3M1E_2FBQ_28NAJNIzSZY_KOSZT_WYSYlKI_29_WYSYlKA_24h-313831,279.html

W opisie produktu w sekcji komunikacja masz parametr łączność bezprzewodowa i tam jest napisane: Bluetooth 2.1 + EDR WiFi 802.11 b/g/n, co oznacza, że laptop posiada Bluetooth w wersji 2.0 i bezprzewodową kartę sieciową obsługującą standard 802.11 b, g oraz n, czyli z twoim modemem bez problemu zadziała, tylko nie wykorzysta w pełni swoich możliwości, ale na szybkość łącza internetowego to nie wpłynie, chyba że masz jakieś naprawdę potężne łącze.

Czyli podsumowując musisz szukać laptopa z katą wspierającą standard g, ale z tym nie powinno być problemu, bo w zasadzie chyba wszystkie obsługują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Z tym modemem to też mam problem bo gdy jest podłączony normalnie kablem USB to działa dobrze. Ale gdy już go odłącze i położe w innym pokoju wogóle nie chce działac, a przecież powinien dobrze sciągac...

A jakie laptopy polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ale właśnie jest tak że nawet jak go odłącze od kabła i położe obok komputera to nie chce mi działac a wydaje mi się że jest z nim wszystko dobrze...

A co do laptopa to tak do 2500tys.On jest mi głównie potrzebny do korzystania na nim z internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Zakładam, że Twój modem nie posiada anteny zewnętrznej? Ja osobiście jak posiadałem iPlusa i miałem najpierw modem na PCMCIA, potem na Express Card i do tego dokupioną antenę GSM z kablem ok 3-metrowym. Zdecydowanie poprawiało to zasięg. Modemy USB jakoś szczególnie mnie nie pociągały. Mój kumpel miał taki modem i dokupił do niego spory przedłużacz USB - jak modem leżał na oknie miał zasięg HSDPA, jak wpinał go w kompa miał ledwo EDGE, a mieszka w mieście.

Co do laptopa to jeżeli nie zależy Ci na tym, aby był demonem wydajności możesz spróbować wziąć coś z serii Timeline Acera która ma bardzo długi czas pracy na baterii, albo laptopa innego producenta, który również posiada procesor typu SU Intela (energooszczędny). Są to najdłużej działające na baterii laptopy - do internetu w sam raz. Oczywiście pod warunkiem nieużywania Firefoxa w wersji 4 który głównie obciąża układ graficzny, a te laptopy niestety nie mogą się pochwalić jakąś rewelacyjną wydajnością w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

I tak i nie. 

Tak, bo są coraz lepsze. Nie, bo ma złą opinię odnośnie serii Pavilon. Wiele osób którym coś doradzałem omijało Pavilony szerokim łukiem :)

Za 2500 złotych dostaniesz fajnego ASUSa z Serii K52. Wydajne, nawet jeśli zachciałoby Ci się grać w gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 weeks later...

Słuchajcie kupiłam Notebook ASUS K52JB-SX140V. Mam modem Huawei E5830 jego łącznośc to WiFi 802.11b/g. Ten laptop ma łącznośc

WiFi 802.11 b/g/n i ten internet nie chce na nim chodzic! Dlaczego, przecież powinno byc wszystko ok. chyba?

Ta łącznośc chyba nie musi byc taka sama!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...