Skocz do zawartości

Wysoki ping?


Rogal

Recommended Posts

Nadmieniam iż na tej złej i niedobrej Viście nie było takich problemów. Ping utrzymywał się w granicy 50 - 60. 

A jak jest teraz? Na tych samych ustawieniach graficznych, ale nowym sterowniku pod 7kę (zassany z oficjalnej strony ASUSa) pojawia się ping o wysokości 80. Stale.

Jakieś sugestie co może być nie tak? Firewall nie blokuje połączenia, antywirus też nic nie miesza. 

Serwer ulokowany w Niemczech. Gram stale na jednym więc wiem co i jak (jestem tam adminem). 

Router był restartowany z poziomu przeglądarki. Może warto zrobić mu fizyczny restart? 

Jeszcze jedno - nie mam lagów. Tak jakby ten wyższy niż dotychczas ping był tylko bugiem gry. 

A może to problem związany z internetem? Ostatnio zauważam pewne anomalie. Robiąc speedtest otrzymuję dziwaczne wyniki....download jest zwykle podwyższony względem tego co jest napisane w umowie przy spadku uploadu do absolutnego minimum. Wczoraj natomiast było już całkowicie pojechane:

Dołączona grafika

Wtf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja bym się nie przejmował. Pamiętam jak dawno temu grając po sieci wysoki ping miało się gdy osiągał wartość 500ms. Te 80ms to nie jest tragedia i nie doszukiwałbym się tutaj celowych działań ze strony ISP.

A co do pobierania możliwe, że zainstalowali serwer cache i teraz speed test wycina takie numery ze względu na niego. Poza tym korzystasz z Opery, a oni też mają własne serwery kompresujące dane przez który puszczają czasami ruch do przeglądarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Coś mnie zaniepokoiło. Okazuje się, że nie jestem sam:

http://windows7forum.pl/fix-na-wysoki-ping-w-windows-7-t-1071.html

Nie jest to Panowie przypadłość serwera. Zrobiłem z tą komendą tak jak potrzeba, po sprawdzeniu wyświetla prawidłowe wartości. W sumie mówią, żeby wyłączyć protokół IPv6. Tak samo jak i zmienić niektóre klucze w rejestrze. Dzisiaj będę dalej próbował. 

Jakieś propozycje?

Jak się nie uda to jutro zadzwonię do supportu MS. Mam oryginalny system i oryginalną grę. Mam prawo wymagać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

To już nie OEM tylko MSDN:AA :) Kurczę no...nie wiem co robić. W sumie teraz mam sesję z BF:P4F przez cały tydzień a tam ciężko o małe lagi bo to beta, serwery są zapchane do oporu i w ogóle.

Zobaczę, może będę robił kopie, zapiski tego co zmieniam i namierzę problem. Jak macie jakieś sugestie to walcie śmiało.

Chłopaki szaleństw ciąg dalszy...

Okazało się, że nie mam na dysku plików instalacyjnych z EA Store. Musiałem pobrać blisko 4 GB danych -_-

Jakież było moje zaskoczenie gdy....

prędkość zatrzymała się w okolicach 2 MB/s

Czy ktoś mi to wytłumaczy? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

No i tak...

Zacznijmy od tego, że w CoD 4 przestałem grać już w lutym, bo pojawiło się masa nowych zadań i nie tylko. Musiałem ogarnąć kilka spraw osobistych, a skill jak się kurzył tak się kurzył. Potem zmieniłem grę i było całkiem przyjemnie - na pewno lepiej niż na CoD 4. Ping utrzymywał się na poziomie 49 - 60 (League of Legends).

Z racji tego iż do gry zachęcił mnie kolega - zdecydowałem się na instalację, odpalenie naszego ulubionego serwera zlokalizowanego w Niemczech i...dupa. Bywały momenty, że ping łapał 100 z hakiem. Od stycznia zmieniło się połączenie internetowe - teraz jest to kabel. W teorii ping powinien być niższy, zaś w praktyce jest tragicznie, bo czasami czuć te opóźnienia.

Co robić? Gdzie szukać winnych? Czy może taki wysoki ping pochodzi ze strony serwera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...