Skocz do zawartości

HTC Hero i nie tylko...


Rogal

Recommended Posts

Jak wiecie wczoraj dokonałem wymiany mojego Samsunga Monte na HTC Hero. Powiem krótko - jazda na całego :P W życiu nie spodziewałem się, że telefon może mieć aż tyle możliwości! Korzystając z okazji - Monte to naprawdę dobry telefon, ale ma dużo rzeczy zablokowanych. Jednak nasi bracia z Rosji dokonali "cudu" - Monte od około miesiąca jest zhackowane, ma odblokowany podstawowy menadżer zadań oraz klawiaturę qwerty (bez rewelacji ale jest). Zmodyfikowany firmware jest udostępniony do pobrania, głównie w języku angielskim. 

Czy to działa i jak - nie wiem. Moje Monte miało gwarancję, ale mój znajomy obiecał to przetestować, więc w odpowiednim topicu dam znać co i jak.

Wrażenia z użytkowania (póki co): 

+ dużo więcej pulpitów

+ masa widgetów i skrótów

+ jeszcze więcej możliwości konfiguracyjnych

+ szybkość pracy

+ łatwość obsługi

- trackball - jak dla mnie nieco kuleje

- raz mi się zawiesił (problem z aplikacją Custom Locale)

- słaby aparat (Mpix to nie wszystko...)

Pewnie na dniach napiszę coś więcej, ale póki co jest dobrze. 

No i pytanie zasadnicze - co dalej? Dzisiaj dam ogłoszenie, że chętnie go sprzedam/zamienię i jak dobrze pójdzie to wymienię na coś podobnego, a może lepszego ;) Póki co mam zamiar dobrze go wykorzystywać.

Czekam zatem na propozycje ROMów, dodatkowych aplikacji bądź modyfikacji. I pierwsze pytanie - wymiana baterii. Jak duża pojemność, czy lepiej zainwestować w markowe HTC czy jakiś dobry zamiennik? 

Artur - pytałeś jaka wersja Androida jest zainstalowana - domyślnie 1.5, ale jakieś łatki sobie ściągał, więc pokazuje wersję 2.3 czy jakoś tak. Podejrzewam jednak, że nie jest to aktualizacja OSa :)

I mam nadzieję, że wypowiadać się/pytać będzie sporo ludzi, a nie tylko ja i Ralliart :P

edit:

I podstawowe pytanie: jak w tym ustawić własne dzwonki? Z tego co wyczytałem to Android rządzi się sztywnymi prawami, wszystko trzeba mu podać na tacy z poziomu innego OSa. Czyli stworzyć pewną hierarchię plików z podziałem na themes, sounds itd. Prawda to?

edit 2:

Jakiś komunikator typu gg jest? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja aż tak głęboko w konfigurację się nie zagłębiałem, bo mam na swoim telefonie androida jako drugi os. Jeżeli wyjdzie oficjalny rom w 100% sprawny i przeznaczony na Xperię to wtedy zagłębię się bardziej. Co do samych aplikacji i pytań odnośnie rom na forum XDA developers masz wszystko poukładane (rom, aplikacje, tematy, forum pomocy). Społeczność androida nadąża za większością aplikacji (->android market). Jest też kwestia oprogramowania, bo jeżeli chodzi o gg to powinieneś wziąć pod uwagę aplikacje obsługujące protokół gg i sprawdzić czy jest ich androidowa wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Kilka podstawowych pytań:

Czy do wrzucenia i wykorzystania mp3 jako dzwonka muszę jakoś "dzielić" kartę pamięci? Jeżeli tak, to czy zrobić to normalnie po załadowaniu urządzenia w systemie operacyjnym?

Odnośnie instalacji aplikacji - wystarczy wrzucić ją na kartę pamięci i dać jakieś polecenie z ustawień? Czy może jest na to szczegółowa procedura?

No i wymiana baterii - są jakieś ograniczenia co do pojemności? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Co do partycjonowania: OS ma jądro linuksa, partycje windowsowe nie będą działać. Najczęściej stosuje się ext2 o ile mnie pamięć nie myli.

Dzwonka jeszcze nie zmieniałem

Bateria zależy od producenta, rzadko zdarzają się oryginalne twory o zwiększonej wydajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Mówiąc partycjonowanie miałem bardziej coś takiego na myśli: http://forum.android.com.pl/f209/jak-dodaae-wa-asny-dzwonek-19941/

Wychodzi na to, że muszę mu jak na tacy zrobić podział na foldery, bo do pamięci wewnętrznej średnio się mogę dostać. No a instalacja aplikacji? Najśmieszniejsze jest to, że nie za bardzo ogarniam możliwości instalacji z palca :) Wydaje mi się, że jak wrzucę to będzie po sprawie. Zresztą formatowałem kartę z poziomu Andka, więc jakoś się przygotował.

Co do baterii - czysty koncept, prawdopodobnie muszę zmienić soft na bardziej rozważny pod względem gospodarowania energią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...