Skocz do zawartości

monitor do gier


dziajl

Recommended Posts

Witam, przymierzam się do zakupu monitora. Moje kryteria to:

- przynajmniej 1 wejście HDMI

- tuner TV

- minimum 21,5"

- cena do 800 zł

Znalazłem Samsunga B2230HD, który spełnia wszystkie moje założenia, ale:

- czy jest to dobry monitor do gier i oglądania filmów HD?

- czy 21,5" to wystarczająca wielkość monitora/TV do komfortowej pracy,a może lepiej dozbierać trochę na 24"? Czy różnica między 21,5" a 24 jest znaczna i opłacalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jedynym monitorem Full HD w podobnej cenie i spełniającym kryteria jest ten BenQ: http://www.electroworld.pl/produkt/benq-se2241-31008/

Nie będę tu rozwodził się nad zaletami/wadami sprzętu, bo obydwa mają prawie identyczne parametry. Wybór tak naprawdę zależy od Twoich upodobań. Ewentualnie jak masz okazje idź do sklepu i zobacz który producent ma lepsze kolory (nie muszą być te same monitory)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jedynym monitorem Full HD w podobnej cenie i spełniającym kryteria jest ten BenQ: http://www.electroworld.pl/produkt/benq-se2241-31008/

Nie będę tu rozwodził się nad zaletami/wadami sprzętu, bo obydwa mają prawie identyczne parametry. Wybór tak naprawdę zależy od Twoich upodobań. Ewentualnie jak masz okazje idź do sklepu i zobacz który producent ma lepsze kolory (nie muszą być te same monitory)

z tego co już się zorientowałem od znajomych i z internetu to samsung jest lepszym wyborem niż benq, ale dzięki za odpowiedź.

Ten polecany przez Ciebie ma gorszy kontrast, niema mpg4 oraz brak usb, więc nadal jestem za samsungiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Samsung będzie poniekąd lepszym wyborem z jednego powodu: robi telewizory (i robi je dobrze). Benq nie ma takiego argumentu czysto technologicznego, dlatego właśnie ciężko jest zaproponować coś innego. Biorąc pod uwagę jeszcze fakt, że wspomniany samsung to telewizor full hd a to najczęściej było na korzyść tego monitora względem innych produktów z tego segmentu cenowego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Dobra czyli wybrane Samsung B2230HD :D

Teraz pytanie gdzie najtaniej można go dostać(koszt oczywiście z przesyłką pobraniową) lub na terenie woj. śląskiego mogę sam odebrać.

Na Allegro widziałem za 809zł z przesyłką. Widział ktoś gdzieś taniej lub ma jakieś dojścia do tańszego sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Może ktoś polecić dobrej jakości i w miarę tani kabel HDMI-HDMI do połączenia grafiki z monitorem? Na allegro jest tego bardzo dużo, a ceny od złotówki do kilkuset złotych. Warto jest tyle kasy bulić za kabel czym one się różnią i czy różnica będzie widoczna na ekranie monitora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...