Skocz do zawartości

Wybór prezentu


Rogal

Recommended Posts

Mam nietypowy problem, bo zwykle mam jakieś pomysły. W tym przypadku - całkowity brak.

Otóż ma mikołaja muszę doradzić/pomóc w zakupie prezentu. Ów jegomość jest takim sobie geekiem komputerowym, lubi zgłębiać w wolnej chwili wiedzę z zakresu działania oraz serwisowania komputerów. Chłopak chciałby się rozwijać, w tym momencie studiuje inny kierunek ale potem planuje wrócić do informatyki. Co więcej - aktywnie pomaga na kilku portalach i takie tam.

Zupełnie nie wiem co mu kupić. Początkowo myślałem o tym, żeby mu zrobić bootowalnego pendrive z jakąs dystrybucją Linuksową, którą może skonfiguruję w oparciu o jego preferencje. I wszystko byłoby okej z tym, że...to taka lipa trochę :| Dlatego wolałbym uniknąć robienia prezentów.

W sumie bardzo podobni do siebie jesteśmy, chociaż on "lepszy". Ma czasem zwątpienia w siebie i totalnego lenia, dlatego chciałbym żeby było to coś co go będzie motywować. I teraz na tych studiach i potem na informatyce (którą kiedyś i tak zrobi).

Odpadają gry, chociaż bardzo lubi grać. Sam przyznał, że w tym momencie nie ma na czym (ma tylko nieswojego lapka) toteż nie chce w tym zakresie inwestować.

Myślałem o jakiejś książce poświęconej ciekawemu tematowi. Może coś z hardware/software/serwisowaniem? Może coś ładnie ilustrowanego?

A może zestaw narzędzi koniecznych do serwisu komputerów stacjonarnych przenośnych, sieci i te sprawy? W tej sytuacji raczej kompletowanie w Castoramie, bo zestawów ja nie znam (do pracy używam jednego śrubokręta :D).

Wszelkie propozycje mile widziane. Jak chcecie to podam jakieś cechy jego osobowości, które pomogą doradzić. Wypadałoby, żebym zdążył przed jego urodzinami/mikołajem.

I najważniejsze - budżet 50 złotych.

Z góry dzięki za zainteresowanie i propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Chyba tak będzie najlepiej. Zajrzę tylko do Empiku w Rzeszowie, może coś mi wpadnie w oko. Jeśli można wiedzieć jaką książkę Ty kupiłeś? Jaka tematyka? 

Na allegro widziałem książkę o Jobsie, o jego grymasach i o tym jak doprowadził Apple na szczyt (lol) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...