Skocz do zawartości

Czy mogę sprawdzić kto był na moim profilu facebook?


Matti

Recommended Posts

Ale to co podałeś rogal to tylko aplikacja, jeśli ktoś jej nie zainstaluje to raczej się nie dowiesz kto był na twoim profilu. Generalnie facebook nie przechowuje takich informacji, a ta aplikacja musi sama zbierać te informacje, bo w Facebok API nie da się wyciągnąć tych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 7 months later...

Wracając do tematu - Facebook w początkach swojej działalności nie udostępniał informacji o osobach, które odwiedziały nasz profil. Początkowo nie było o tym wzmianki, teraz jest inaczej, bowiem powstała cała reguła w regulaminie Facebooka (ktoś czytał?). Po krótce:

Czy mogę sprawdzić' date=' kto ogląda mój profil i jak często jest on oglądany? [/b']

Nie, Facebook nie umożliwia śledzenia, kto ogląda Twój profil lub części profilu, takie jak zdjęcia. Aplikacje innych twórców także nie zapewniają takiej funkcjonalności. Aplikacje, które informują, że zapewniają taką funkcjonalność, będą usuwane z Facebooka ze względu na naruszenie zasad.

Oznacza to, że nie ma jednej jedynej aplikacji, która pokaże kto nas odwiedzał. Korzystanie ze wszelkich dodatkowych aplikacji non certified by Facebook wiąże się z ryzykiem utraty danych. Ostatnio oglądałem przykład takiego wycieku w postaci bazy fotek ładnych dziewczyn z FB (oj niezłe sztuki :D ).

Idźmy dalej - czym są aplikacje, które mimo wszystko pokazują "kto nas odwiedził"? Niczym innym jak klonem aplikacji MyTopFans. Oznacza to, że listę odwiedzających tworzy się poprzez określenie największej ilości powiązań (najwięcej komentów w profilu, najwięcej kliknięć "Lubię to" itp.).

Podsumowując - nie ma aplikacji zdolnej pokazać dokładnie kto i kiedy nas odwiedział. Jest to funkcjonalność zablokowana przez Facebooka.

Mam nadzieję, że rozwiałem wasze wątpliwości. Jeżeli jednak uważacie inaczej, to zapraszam do dyskusji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Jak już wcześniej pisałem, żadna aplikacja nie jest wstanie pobrać takich informacji bo nie ma ich w API facebooka, możliwe, ze sam facebook gromadzi takie dane, ale na pewno ich nie udostepnia na zewnątrz. I w sumie nawet przez aplikację zewnętrzna nie jest to takie proste do zrobienia, o ile nawet jest to możliwe. bo to sam facebook musiałby wysyłać te informacje do zewnętrznej bazy danych, a tego sie nie da zrobić. Jedynie przez jakiś dodatek do przeglądarki możnaby to zrobić, ale to ta osoba odwiedzająca musiałaby mieć to zainstalowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...