Skocz do zawartości

Wymiana grafiki w laptopie


Rogal

Recommended Posts

Jeśli nie ma zintegrowanej to można wymienić, ale nie we wszystkich. Musi być na złączu MXM, ponad to nie każda karta jest kompatybilna z każdym laptopem, ja np. w swoim mam GeForca 8600 GT i mogę go teoretycznie wymienić na 9600 GT (o ile dobrze pamiętam, i jakieś dwa radeony, ale generalnie opłaca się to tylko jak karta padnie, bo karty do laptopów są drogie, do mojego z montażem to jakieś 300-400 zł, a skok wydajności może 10 góra 20%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A widzisz Rogal :). Wreszcie nadszedł ten dzień, w którym grafa z lapka już ci nie wystarcza. I to jest powód, dla którego jakoś nie widzi mi się inwestowanie dużo pieniędzy w kartonik bez możliwości upgrade, bez możliwości podpinania dysków, z żenującą ilością portów, z żenującym BIOSem, z ...

A co do wymiany grafy to choć pojawiają się co jakiś czas w newsach rozwiązania wręcz "topowe" to jednak cena z reguły znacznie przekracza to co podał Micz. Dlatego to się nie przyjmuje na rynku (cena).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Hehehe laptop nigdy nie zaspokoi potrzeb gracza :) Niemniej jednak na dzień dzisiejszy gram w Call of Duty 4 i Battle of The Immortals na zadowalających detalach. Te gry mają to do siebie, że po prostu ładnie wyglądają:huh:

A laptop nie jest mój, więc tak czy siak mam związane ręce jeżeli o niego chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Można jak najbardziej wymienić grafikę jeżeli nie jest zintegrowana. Złącze to MXM tak jak pisał Micz lecz dodam w celu uzupełnienia, że jest MXM I, MXM II, MXM III więc warto się dowiedzieć na jakim złączu nasza grafika w laptopie siedzi zanim weźmiemy się za jej kupno i wymianę. Warto też sprawdzić czy wzrost wydajności będzie adekwatny do ceny za nową kartę oraz jej znalezienie gdyż strasznie ciężko o nie u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...