Skocz do zawartości

Laptop bez OS + zewnetrzny HDD


Piter

Recommended Posts

Czy jest taka mozliwosc zeby zainstalowac system operacyjny na laptopie, ktory nie ma wewnetrznego hdd z cdromu lub pendriva na zewnetrzny hdd.

Chodzi o to czy bootowany system wykryje (a moze raczej bios) zewnetrzny hdd, na ktorym ma byc OS. Czy zewnetrzny hdd musi miec taki sam interfejs jaki jest na plycie glownej? Powiedzmy zewnetrzny hdd jest na SATA, a na plycie glownej jest tylko IDE. Wiem ze taki naped podlacza sie na usb ale wole sie upewnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A wlasnie nie bedzie wolniej chodzic na maszynie wirtualnej? Domyslam sie ze musialbym zainstalowac ja z innego pc, gdzie mam OS :)

Mozesz mnie nakierunkowac jak to zrobic? Umieszczamy plik instalacyjny na zewnetrznym hdd i z niego instalujemy VM? Wtedy pc bedzie wiedzial ze ma startowac z VM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Generalnie i tak będzie mulić - mój kumpel ma skonfigurowaną przeze mnie maszynę wirtualną i korzysta z niej na laptopie. Szału nie ma, ale da się pracować. Co do samej podstawy to musi być jakiś OS wspierający wirtualizację (nawet linux). Co do samej konfiguracji - na forum jest poradnik jak zmigrować zainstalowany system na maszynę wirtualną:http://www.gurupc.pl/index.php?/topic/407-wirtualizacja-jako-rozwiazanie-problemow-z-migracja-komputerow/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...