Skocz do zawartości

Dobór dystrybucji...


Rogal

Recommended Posts

A sprzęt jest lekko mówiąc wiekowy - nie wiem czy nie zostanę w jego przypadku przy Windowsie 95 albo 98 SE :) Chyba, że będę eksperymentował z jakimś mobilnym systemem :P 

Konfiguracja lapka (zrobionego przez Della):

Pentium 266 MHz

64 MB RAM

6GB dysk

Jakaś zintegrowana, wiekowa grafika :) 

Do tego stacja dokująca...i co jeszcze. Tyle - myślałem, żeby podpiąć dysk większy i zainstalować Windowsa 7 :D Ale to by był strzał w nogę :D Chociaż może, może się tak zabawię :D 

Zatem jakieś konkretne propozycje? Zanim dokupię/wypożyczę dysk to muszę operować na tych około 6 GB - więc partycji robić nie będę, tylko jedna i już. A całość będzie używana tylko do neta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

I mówisz, że chcesz cisnąć na tym potworze. No ok, ale chyba to tylko tak dla nauki gnoma, kde3 czy tekstowego. No ale wrzucenie Win7 to chyba po lekkim rozbudowaniu... pamięci, płyty gł, zasilacza, procka, dysku, grafy.... xd. O jakiej dystrybucji myślałeś? Ale chyba lepszym pytaniem powinno być: a nie możesz sobie postawić na wirtualce jakiegoś linucha (na swoim lapku)? Przecież będzie pracował o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Mógłbym, ale to nie jest mój lapek :) Nie mam na nim oficjalnie takich możliwości, zresztą w razie jakichkolwiek problemów będę działał pod presją czasu, żeby go tylko odpalić. A wiesz jak to jest robić pod presją. 

Generalnie szukam gdzie popadnie jakiegoś starocia do używania. Zawsze to coś własnego, na którym mogę dowolnie się bawić. A i miałbym na czym pisać/czytać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

A RAM to możesz rozbudować? bo gdyby dołożyć 256Mb to wtedy może...

Raczej nawet po dołożeniu na support dystrybucji nie masz co liczyć, nawet te LTS już wyszły - oczywiście przy założeniu żeby wszystko śmigało.

Zapewne cos z LXDE np. PCLinux OS a może i Ubuntu z GNOME np. 6.(...)

U mnie na 256 Athlon XP 1.5 Ubuntu 9.04 niezaciekawie chodziło. Wywaliłem trochę zbędnych rzeczy - ale i tak przy filmikach wywalało mi firefox do pulpitu, nie było to regułą ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 weeks later...

Sporo jest takich dystrybucji, jak chcesz postawić system w prawdziwym tego słowa znaczeniu to lekki i sprawnie działający na starych kompach jest np. Arch linuks. Ważny jest dobór środowiska polecam fluxboksa ewentualnie fvwm, Albo po prostu: http://www.cdlinux.pl/?id=36

Przydało by się jednak trochę więcej ramu, przy 128mb to już będzie normalny komfort pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 2 months later...

Ano chciałbym :) Ale ten A8H on chyba na DDR 1 jedzie. Ale FS bardzo chętnie. Daj znać co i jak z ceną gdzieś na PW.

Edit:

A8H też jedzie na DDR 2 jak się okazuje - napisz mi ile wyceniasz obie pamięci :)

Dobra nowina - pobieram Puppy Linuxa :) Mam nadzieję, że nie przysporzy mi zbytnio kłopotów. Jak coś to będę Cię męczył BK o pomoc :P

BK ratuj....

Generalnie Puppy Linux jest świetny :D Chodzi tak lekko, że aż dziw bierze, że tak można. Jedyne co mnie nadal niepokoi to...brak tego zasranego WiFi. Może po kolei:

Odpalam distro, coś tam sobie ładuje, przerzucają się moduły do RAMu. Po połączeniu wyskakuje okienko z licznymi komunikatami o konfiguracji. Wśród nich pojawia się jakiś kreator połączenia z siecią. No to nic - jadę z nim.

W oknie kreatora dostępne są dwie opcje - eth 0 (połączenie kablowe) i eth1 (WiFi). Przy obu podana jest dokładna nazwa urządzenia z dopiskiem driver. No to klikam sobie eth1, urządzenie skanuje i...nic.

Próbowałem też w tym drugim, klasycznym kreatorze - nie wykrywa sieci która jest w eterze.

Ewidentny problem sprzętowy czy jeszcze coś innego? Czy podpięcie karty WiFi pod USB/Express Card coś pomoże? Czy może innej alternatywy próbować?

-_- Czas mnie goni bo na niedzielę muszę mieć wszystko zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...