Skocz do zawartości

Router i odblokowywanie portów


Trix33

Recommended Posts

Witam, posiadam router NETGEAR N150 wireless router WNR1000. Wczoraj chciałem podłączyć się do serwer Ventrillo mojego kumpla, lecz niestety wyskakuje mi tabliczka: "Unable to connect to server', jak czytałem w FAQ może być to spowodowane blokadą Firewall'a albo zablokowanymi portami, lecz niestety jestem totalnie zielony w tych sprawach i nie wiem jak odblokować port, szukałem pomocy w google, ale nic tam nie piszę o moim routerze, dodam, że nie dostałem żadnych sterowników do mojego routera (płyt)

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Po pierwsze wpisz w przeglądarce:

Są to adresy dostępu do Twojego routera. Teraz wpisujesz login i hasło. Ja podam Ci jakie są domyślne:

  • admin - admin
  • admin - password
Pierwsze to login, drugie to hasło. Jeden z nich na pewno zadziała.

Ok. Teraz nie jestem do końca pewny jak wygląda strona, która Ci się wyświetliła ale powinieneś poszukać czegoś w rodzaju "advanced settings" i z tego menu wybrać "port triggering/port forwarding". Jeśli dobrze przewiduje powinno Ci się pokazać coś w rodzaju tego:Dołączona grafika

Jeśli grasz w gry online, ustaw port triggering i dodatkowo zmień wartość z 20, na 9999.

Żeby dodać port wciśnij przycisk "add", teraz otworzy Ci się coś tego rodzaju:Dołączona grafika

Teraz lecąc od góry do dołu:

  • Service name - tu podajesz nazwę portu. Żeby łatwo było Ci dojść, do czego służy Ci ten port, nadaj mu nazwę Ventrillo lub coś w tym stylu.
  • Service user - funkcja przydatna jeśli masz więcej niż jeden komputer podłączony do routera. Np. w sieci lan. Wtedy przestawiasz wartość any, na inną i wpisujesz adres IP komputera któremu chcesz otworzyć dostęp do konkretnego portu. Jeśli jednak w sieci jest tylko Twój komputer, zostaw tą wartość taka, jaka jest domyślnie. Czyli "any". I nic nie wpisuj pod spodem
  • Teraz musisz zaznaczyć typ usługi, TCP lub UDP. Zaznacz TCP, jestem niemal pewny że będzie to ten typ usługi. Jeśli nie, koledzy z forum to poprawią.
  • W tym polu przyznam się szczerze że nie wiem za bardzo o co chodzi. Musisz wpisać port wychodzący, który w razie potzreby spowoduje otwarcie portu przychodzącego. Albo jakos tak;p Możesz spróbować zostawić to pole puste. A jak nie to wpisz np. 8080. Z tego portu korzysta gadu-gadu więc powinno byc dobrze.
  • Connection type zostawiasz taką, jaka jest.
  • Starting port. Tu wpisujesz numer portu, od którego będą otwawrte następne. na przykład: wpiszesz port 6880, a w polu nizej wpiszesz 6885. To oznacza to, że będą otwarte porty 6880, 6881, 6882, 6883, 6884, 6885. Wszystko zależy od tego, co tu wpiszesz
  • Ending port. Port koncowy. Juz wiesz do czego słuzy.

Teraz klikasz przycisk apply. I jeszcze raz apply i to wszystko. Jeśli miałbyś problem z punktem 4, to na obrazku który załączyłem jako pierwszy, możesz zaznaczyć opcję "port forwarding". Wtedy punkt 4 powinien zniknąć. Mam nadzieję, że wszystko jest w miarę zrozumiałe. Jakby co pytaj dalej. Screeny byłyby tez mile widziane i oczywiście mały + dla mnie za pomoc.

A zapytam jeszcze, czy włączoną masz zaporę windowsa? Możliwe że to ona blokuje dostęp do ventrillo.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Ja może jeszcze dorzucę jeszcze jedno pytanie: łączysz się po ip czy nazwie?

Jeżeli łączysz się po ip - są zablokowane porty.

Łączysz się po nazwie - najprawdopodobniej trzeba zmienić ustawienia DNS.

Oczywiście mając na uwadze, że są to serwery gier najprawdopodobniej jest problem z blokadą portów, ale tu już mój poprzednik zrobił niezłą instrukcję :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Właśnie - tutorial byłoby odpowiedni, można by nieco to rozwinąć, ale i tak pocisnąłeś :).

Co do adresacji (192.168.1.1) to należałoby zacząć od znalezienia routera w sieci, bo każdy może mieć inaczej. Serwer DHCP (i brama) w moledu siostry Kasjo ma defaultową adresację 10.0.0.1. I co się stanie wbijając z uporem maniaka tych 192... ?

Podstawa to ipconfig /all.

A reszta tak jak w poradniku. Waaldii - nie chcesz go rozbudować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 1 month later...

Cześć wszystkim, dopiero dziś miałem okazje spróbować zrobić to u kumpla, niestety nadal nic to nie zmieniło, zrobiłem wg. instrukcji Walldi'ego, nadal jest napisane Unable to Connect Server. Oto screen z jego strony routera:

Dołączona grafika

Proszę o pomoc, dodam, że jest to IP ventriloo.pl, a port jest tak jak na obrazku czyli 41192.

Dzięki.

@Edit Jednak działa wszystko dobrze:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...