Skocz do zawartości

Który Asus


nikos

Recommended Posts

Jeżeli do netu to kilka rzeczy musi mieć:

1. Duży dysk - w końcu korzystając z internetu trochę się ściąga :D

2. Wyjście HDMI - koniecznie, bo inaczej podłączenie lapka pod LCD jest utrudnione

3. WIFI - raczej w standardzie N, bo każdy nowy router już go obsługuje i przede wszystkim są dostępne w rozsądnych cenach

4. Pojemna bateria - poniżej 4 godzin nie ma co schodzić

Tyle, że w wypadku ASUSA będzie ciężko. W tych cenach są modele K50, K52 i K70, ale są to bardziej komputery z kartami grafiki nieco lepszymi na których da się pograć. Prawdziwie nastawionym na internet jest ASUS serii UL80 - co prawda ekran 14", ale za to oferuje 8 godzin pracy na baterii. Doprecyzuj czego oczekujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

2. Wyjście HDMI - koniecznie' date=' bo inaczej podłączenie lapka pod LCD jest utrudnione[/quote']

Lol, a kto podczas korzystania z neta na lapku przerzuca się na LCD? 

@Autor:

Generalnie do netu nie potrzebujesz dużo, coś w granicach 15 cali ekranu, zintegrowanej grafiki, dwóch rdzeni (niekoniecznie najnowszej generacji) i minimum 4 GB RAMu (wiem, że 7ka chodzi płynnie na 2 ale...ludzie - to tak jak XP na 256 MB w moim starym komputerze :D ). 

Ja mam Lapka z serii K50AB - jest idealny do netu i biurowej pracy, na baterii śmiga średnio 6 godzin (na normalnej, niezintegrowanej grafice, ale oprócz tego ma drugą, integre, to jakaś platforma graficzna jest - aktywujesz/deaktywujesz w Catalyst Control Center). Procesor Athlon x2 2,1 GHz na jajku, 4 GB DDR 2 800 MHz i Radek 4570 512 MB DDR3. Dysk 500 GB, bodajże 7200 R.P.M. Efekt? Call of Duty 4 na średnich detalach w przyzwoitej litości klatek ;) 

Z linku który podałeś:

http://www.gral.pl/Asus+K50AB-SX118V+RM-75+3GB+320GB_255.html

Wiem, że Turiony lubią się grzać, ale... :D Nigdy nie jest tak, że się przegrzeją. 

Ewentualnie coś z i3 na pokładzie, ale zwykle mają tylko po 2 GB RAMu DDR 3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Co do rozdziałki to też nie popadajmy w szał, rzucając się na monitory z 1920x1200, bo przy 15 calach... to nic nie będziecie BEZ LUPY widzieć. Oczywiście z przynajmniej metra, no chyba, że ktoś siedzi z nosem przy ekranie... ale szkoda oczu (świetlówki), pleców (garb) i chyba komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

Niezły, ale ja na przykład wolałbym model z pełną klawiaturą (tzn. z numeryczną). Jesteś zdecydowany konkretnie co do marki? Żadna inna nie wchodzi w grę? Bo skoro chcesz laptopa i masz zamiar korzystać z niego stacjonarnie to są tez modele które mają zastępować stacjonarny komputer. Oczywiście wtedy matryca ma np. 18.4". Jak widzisz opcje mogą się zmienić. Wiemy już przynajmniej, że nie celujesz w mobilność, ale pytanie jak bardzo Twój laptop ma pozostać przenośny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach

  • 4 weeks later...
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...